Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 12 hetes toxoplasma eredményem...

12 hetes toxoplasma eredményem szerintetek milyen? Nektek mi a tapasztalatotok? IgM ELISA: negatív IgG ELISA: pozitív >250 IU/ml 3 hét múlva ismétlés javasolt.

Figyelt kérdés
Próbáltam utána nézni az eredményemnek különböző oldalakon, de csak annyit találta, hogy ha az IgM negatív, akkor jelenleg nincs fertőzés, ha az IgG pozitív, akkor volt. Akkor miért kell megismételni? Arra nem találtam sehol magyarázatot, hogy az IgG szint mikor lehet ennyire magas, régen átvészelt, vagy frissen átvészelt fertőzés esetén? Ez a szint idővel emelkedik vagy csökken? Jó, hogy ennyire magas, mert ez utal arra, hogy akár gyerekkori fertőzésről van szó, vagy pont ez utal arra, hogy mostanában volt?

2018. júl. 23. 12:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Toxoplasma gondii IgG/CLIA :88.10IU/ml-vélemény Toxoplasma fertőzést átvészelt ,IgG maradvány antitest.

Nekem erre a fenti eredményre azt mondták évekkel ezelőtti fertőzöttség nem is volt ismétlés, még egyszer nem lehet elkapni.

Ha ismétlik valószínűleg fél évnél korábbi a fertőzöttséged (de ezt már csak a saját kútfőmből írom) és azt nézik növekszik vagy csökken e a szám,mert abból lehet kb -ra megmondani mikori.Beszélj a körzeti orvosoddal neki erre az eredményre kell tudnia mondani valamit.

2018. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!