Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beteg a babám, vagy a foga...

Beteg a babám, vagy a foga jön, vagy a nagy melegtől van ez?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gyermekemet nem tudom levinni az orvoshoz, mert szabadságon van, aki ügyeletet tart helyette egészséges tanácsadást csak kedden reggel tart, ahova holnap tudunk menni. Pénteken a védőnővel beszéltem, de nem tudott semmit mondani. A tünetei:


1. Csak reggel és este hajlanó tápszert enni, eddig egy nap 5-ször evett 240 ml-t, most 2-szer. Napközben csak összesen egy üveg gyümölcsös ételt eszik meg. De azt is én kínálom, játszom vele, hogy egyen. A tápot nem fogadja el, maximum egy két kortyot beleiszik.


2. Egész nap alszik. Reggel felkel 7 órakor és 11 órától alszik 1-ig, vagy akár 2-ig is. Aztán 4-5 körül már megint alszik és este 8 és 9 közöttmegkezdi az éjszakai alvást. Eddig egy nap összesen aludt másfél órát és sosem akart elaludni.

3. A szájában semmit se látok, nem is érzek, de ő amikor fent van folyamatosan mérges hangokat ad, búg, és az ujjaival az ínyét piszkálja alul egy pontban, minden tárgyat idegesen rág, erőszakosan. Vagy folyton cumizik, eddig alig cumizott, ha fent volt mindig gyagog, kurjongat, most csak a cumival van el.

4. Tegnap már nem is kakilt. Ma meg kemény bogyókat, ezért már baromira megijedtem. Eddig ha üveges ételt vagy általam elkészített gyümölcspürét evett azonnal bekakilt. Sajnos a védőnő a felét se hallgatta meg ennek és nem tudom, hogy kihez forduljak. Vigyem be az SZTK-ba? Lehet, hogy valami igazi baja van, csak nem veszem észre?


Ha fent van jókedvű, de nem érdekli semmi, nem köti le semmi. Oké, 33 fokok vannak, én is étvágytalan vagyok, nyomottnak érzem magam, nincs kedvem semmihez. Ha egész nap nem eszem, csak iszom, akkor nem is tudok wc-re menni. És tényleg lehet, hogy a foga is fáj és jön, nem tudom, hogy biztosan ez e a baj, mert azt hallottam, hogy a babák olyankor nem alszanak, rosszalvókká válnak, meg nem is látok semmit az ínyén, bár ritkán engedi rendesen megnézni, leginkább csak ha ásít. 5 hónapos. Kérlek adjatok tanácsot!


2018. aug. 6. 12:26
 1/8 anonim válasza:
0%
Nem tudok sokat a gyerkekrol, teny.. De altalaban lazzal jar a fognoves. Elsonek elol no, nezd meg hogy nem piros-e az inye, esetleg husito furdo a meleg miatt, hatha jobban erzi magat. Holnap a biztonsag kedveert vidd el orvoshoz, o majd megmondja mit kell tenni😊
2018. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha betegségre gyanakszol, NEM az egészséges rendelésre kell vinni! Viheted azonnal!


Amit nem írtál: iszik emellett azért vizet?

Mert ha nem, nagy a gond, rémesen kevés, amit bevisz, pikk-pakk kiszáradhat.

A kemény széklet is lehet tünete.


Az alvás: egy átlagos 5 hónapos nem egyszer alszik, hanem 2-3 alkalommal.

2018. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A betegrendelésre nem lehet csak úgy odaállítani, telefonon kell időpontot egyeztetni és jelenleg nincs rendelés 2 hétig, mert a doktornő szabadságon van. Azért írtam az SZTK-t mert itt kórház nincs. De akkor beviszem oda az ügyeletre most, csak oda is egy tűzőnapos út vezet 30 percig és a legmagasabb ponton van a nap, viszont nagyon megijedtem a kiszáradástól, ez így nem maradhat.
2018. aug. 6. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az normális, hogy kevesebbet eszik a meleg miatt, 240 ml egyébként baromi sok tápszerből, a 14 hónapos lányom is csak 160-180 ml-t eszik maximum, az egyetlen ami fura az a sok alvás, de nálunk is volt ilyen kisebb korában, hogy egész nap aludt, összességében: ha holnap is ennyit alszik akkor vidd el a dokihoz, de én nem látom aggasztónak a helyzetet.
2018. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbáld itatni nagyon fontos. Kiskanállal,vagy fecskendővel olyannal amivel gyógyszert adsz be neki. És vidd orvoshoz.

Lehet a meleg miatt étvágytalan,de itatni kellene mert kiszáradhat

2018. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aluszékonyság lehet kiszáradás jele. Pisis pelus mennyi van?
2018. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Adjál neki vizet! Én nem mennék vele sehova ebben a melegben. Nekem volt beteg a kislányom, hát azt észrevennéd, fel sem tudtuk kelteni, hogy egyen valamit, na akkor bevittük természetesen.
2018. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fogzik, melege van, és kevés folyadékot visz be.

Szerintem nem beteg, azok alapján amit leírtál.

Szóval

1 Fogzik, ezért rág, és ez is lehet az étvágytalanság oka. Mellesleg nem kell látszódjon semmi a fogínyén, a foggyökércsírák mozognak neki.

2 Ebbe a nagy melegbe kínáld vízzel, vagy gyümölcsteával (ízetlenül)

A kakija azért száraz és bogyós mert kevés folyadékot iszik.

Egy 5 hónapos baba még 3x alszik egy nap. Átlag 1,5-2 órát tudnak ébren lenni két alvás között. (Babánként eltérő lehet) mellesleg erre még a meleg is rátesz egy lapáttal.

2018. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!