Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek a rota -...

Mi a véleményetek a rota - virus elleni védőoltásról?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan szörnyű és veszélyes dolog a rota -/virus?
2018. aug. 7. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Mi nem adattuk be, mert a legsúlyosabb "szövődménye" a kiszáradás, kórházba kerülés lehet, de ez igaz bármelyik másik 500 féle hányós-hasmenős vírusra. Neisvacot, Bexserot adattuk be a nem kötelezők közül.
2018. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem vagyok oltás ellenes,de ezt én sem adattam be,mivel 20 féle rota törzs van,az oltás pedig 7 ellen véd csak. A kislányom most lesz 4, nem volt sosem hányós-hasmenéses betegsége. Egy ismerősöm beadatta a lányának,egy éves koráig 3x voltak ilyen probléma miatt kórházban. Szóval semmire sem biztosíték.
2018. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Ugyanúgy voltam vele, mint a 2-es, azért nem adattam be, mert tudom, hogy a vírus nem minden törzse ellen véd (sőt, kevesebb ellen igen, mint nem), így meg fölöslegesnek tartottam. Nem kapta el a lányom egyébként.
2018. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
A lepontozó majomtól jöhetne konkrét ellenvélemény is...
2018. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Mi sem adattuk be, a doki sem javasolta. Én már 2x kaptam el mióta gyerekeim vannak (4 és 1,5 éves), ők még egyszer sem.
2018. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Mi az első felét beadattuk.3 napra rá már kórházban voltunk,hányt a babánk nem fogadott el semmi innivalót kiszáradt.5 napig bent voltunk.A második felét nem adattuk be.A kórházi zárón is az volt, hogy oltási mellékhatás volt tehát nem túlzok.Viszont legalább 7-8 családot ismerek ahol kb 10-12 gyerek kapta meg és egyiküknek sem lett baja.Semmilyen.Az egyéni érzékenységet nem tudja az ember..lutri.A legtöbb babára viszont nem úgy hat mint a miénkre.
2018. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Mi beadattuk javaslatra, semmi gond nem volt.
2018. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Beadattuk, semmi gond nem volt vele.6 éves a fiam, egyszer kapott el eddig hányós vírust, de kórházba nem került vele.
2018. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Mi is beadattuk, többen javasolták (ismerős egészségügyi dolgozók) és nem is bántuk meg.
2018. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
beadattuk. nem bánom mert ismerősöm gyereke egy hétre kórházba került rotával, és pont azzal a típussal, amit az oltás kivéd amúgy (mivel a leggyakoribbakat kivédi). nekem megérte azt a 40 ezret hogy nem kerültünk kórházba, amúgy is kórházfóbiám van. amúgy meg attól aki szerint a legrosszabb ami történhet a kiszáradás, azt kérdezném hogy volt e már babával kórházba? az én kisfiamat 18 hósan műtötték, és iszonyatos volt, pedig csak 1 napos sebészeten voltunk és még aznap jöhettünk haza. Életem egyik legrosszabb élménye. A kisfiam is utána tiszta traumatizált volt hónapokig. Nagyon sokáig mutatta ott ahol az infúziót kapta és sírt. Ezt szerintem mindenki elkerülné ha lehet.
2018. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!