Gyermekem el kaphassa a TBC-t, ha be van oltva, de mégis közvetlen közel került egy tbc-s beteggel?

Figyelt kérdés
Negatív kommentet nem kérek! Egy külföldi ismerősünkről kiderült, hogy tbc-s, igaz még az első fázisban van, de arra lennék kíváncsi így mi és a gyermek el kaphattuk esetleg? Azt nem tudjuk, hogy aki el kapta ő be volt-e oltva. Beszéltünk az orvossal, azt mondta be lett oltva. Ki kellett töltenünk egy tesztet is. De kíváncsi lennék, ki hogy lássa gondolja ezt. Esetleg hasonló tapasztalatok érdekelnének.
2018. aug. 13. 14:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint a gyermekem lett be oltva meg miis.
2018. aug. 13. 14:04
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha be vagytok oltva, nem lesz gond.
2018. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Igen elkaphatjátok.

A Bcg oltás(Tbc elleni) nem hat, az elsö pár hónapban hatásos az újszülötteknél, aztán nincsen védetsége.

Viszont nem kell nagyon félni töle, a TBC elleni antibiotikumok igazán nagyon jók, és nagyon gyorsan hatnak.

Nyugaton már nagyon régóta nem oltanak TBC ellen, mert van rá jó gyógyszer az olktás meg nem ad védetséget.

2018. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem kaphatja el, mert be van oltva.


Ez a lássa, kaphassa ritka parasztos: látja és kaphatja helyesen.

2018. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem "kaphassa" el.
2018. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
És maga is "meglássa", hogy nem lesz baj.
2018. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

Tudjal mar irni magyarul konyorgom!


Nem, nem kaphassa el.

Kulfoldon elek, itt NEM oltjak a babakat. A legtobb Nyugat Europai orszagban mar beszuntettek a BCG oltast, ertelmetlen.

2018. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De, sajnos elkaphatja. Én 20 évesen voltam tbc-s, pedig én is be lettem oltva. Nem ad védettséget. Engem akkor "eltiltottak" a gyerekektől, a fejlődő immunrendszerük miatt fogékonyabbak mint általában mindenre. Nagyon sokáig, fél évig kellett maréknyi gyógyszert szednem, és kb egy éven belül nyilvánítottak teljesen gyógyultnak.Ennek kb 10 éve. Akkor az egész családomat szűrték, hogy nem fertőztem e meg őket. Anyukám pár hónapig nem is dolgozhatott, gyerekekkel foglalkozott.
2018. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy fogalmunk sincs naponta hány TBC-s beteggel találkozunk. A legtöbb ugyabis nem is ismert beteg. Nem tudhatod hányszor fogod meg egy aktív TBC-s után a villamos kapaszkodóját.


A TBC-t azért nem olyan könnyű elkapni ám. Nyilván, gyerekek, idősek, eleve betegek fogékonyak rá. De egyáltalán nem törvényszerű, hogy el is kapja.


Egyébként biztos vagy benne, hogy az illető beteg? Csak mert ez általában nincs a homkokukra írva. Ha aktív, akkor miért nincs a megfelelő intézetben? Nálunk!


Üdv:

Az országos tbc intézetből

2018. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

De bizony elkaphatja.1969-ben Indiában csináltak egy több százezer főre kiterjedő vizsgálatot,ahol megállapították,hogy a bcg oltás nem véd meg a tbc-től. A nyolcvanas évek óta ezért nyugat-európában mindenhol beszüntették ezt az oltást Fr. országot kivéve.


[link]

2018. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!