Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tegyek, Mikor kell ügyelet...

Mit tegyek, Mikor kell ügyeletre menni?

Figyelt kérdés
Két éves kislányom 24 órája hányik,megy a hasa. Felváltva. Hajnalban hányt. Most a hasmenés. Kukit kér,kenyeret kér. Iszik. Az orvos kúpot,hasfogót,hànyás elleni italport irt fel. De..kb semmit nem hatnak. Hangulata jó. Azt olvastam,hogy nem kell ügyeletre rohanni,de meddig várjak? Segitsetek Anyukák! 37fokos hőemelkedése volt. Nagyon aggódok.
2018. aug. 16. 08:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

ügyeletes orvos tanácsa:

1.hányás után 3 órán keresztül SEMMIT sem adni

2. utána kortyonként (kanalanként jéghideg vizet - még jobb a jéghideg buborékos cola. Nem vedelni, nem meleget - 2-3- korty HIDEGET

ez rendbe teszi a gyomrot

3. 1 óra múlva lehet további: sós vízben főtt rizs, víz, vagy: ropi, vagy főtt krumpli (nem keverve, vagy-vagy, amit elfogad)

Jobbulást!

2018. aug. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem ügyeletre kell menned, mivel már nincs ügyeleti idő, hanem a saját orvosotokhoz, vagy a Heim Pálba (vagy amelyik kórházba tartoztok).


Én bizti vinném a helyedbe, mert elég aprócska még, és nem szerencsés kisérletezni, főleg melegben. Hamar ki tudnak száradni..

2018. aug. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Orvoshoz kell vinni, ha:

- aceton szagú a lehelet

- ritka és/vagy minimális mennyiségű a vizelet


A javulás útján van a gyerek, én biztosan nem tenném ki annak, hogy betegek között összeszedjen még valamit a legyengült szervezetével. Enni-inni kér, nincs gond, két-három nap alatt rendben lesz. Érdemes sós dolgokat adni neki (ropi és társai). A hőemelkedés teljesen rendben van és érthető, a szervezete így küzd meg a fertőzéssel.


És nagyon kérlek, ne írj olyat, hogy "kukit kér". Értem én, hogy a kukoricapufira gondoltál, de egyáltalán nem cuki nemiszervnek nevezni egy kaját.

2018. aug. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Félek,hogy letolnak,elküldenek,csak ilyeneket olvasok szinte.

Úgy veszem észre,hogy a bevitt folyadék kijön mindig.

Azért is itatom,mert a gyógyszert innivalóba kell tenni.

A kúp sem ért semmit.

Várok délig..

Annyira rossz,soha nem történt ilyen.:(

Kólát nem kér,vizet sem. Szegény éhes is. Banánt kért.

Bocsánat az össze vissza írásomért.

2018. aug. 16. 08:48
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
ha nagyon beteg lenne, az ég világon semmit nem kérne. Nagyon jól megírták előttem: nem szabad össze-vissza etetni, és itatni, főleg nem sokat. Hideget, kis kortyokban. Kettőt kortyolhatsz, ha nem hányod ki 20 perc alatt, lehet még kettőt kortyolni, de aztán pihenés. A hideg kóla nagyon jó, az ORS is, ha azt kapott, de abból is csak kicsit, és hideg vízben oldd fel. Nem azonnal fog elmúlni, ha már nem hány, az már jó - hasmenéssel még egy pár napig ellesz, de legalább tud majd inni.
2018. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%

*Úgy veszem észre,hogy a bevitt folyadék kijön mindig.


Ez a Rota vírus lesz. Ne várj délig. Semmi javulás nem lesz..

2018. aug. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
ja igen, az italpor nem hányás ellen van, hanem, hogy nagy mennyiségben vigye be a szervezetbe azt, amire szüksége van, hogy megakadályozza a kiszáradást. A kúp van hányás ellen, de ha megy a hasa, feleslegesen dugdosod. Ha a hányás teljesen elmúlik, akkor lehet adni a hasfogót.
2018. aug. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
11%
2-3 nap kórházra készülj fel.
2018. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Ha 24 órája minden folyadékot kihány, akkor nem kell várni, vidd kórházaba.
2018. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Én is rotára gondoltam..

:(

2018. aug. 16. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!