Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Barátnőm teljesen oltás...

Barátnőm teljesen oltás ellenes, a gyerekét sem oltatta be, hogy engedjem így az enyémet a közelébe?

Figyelt kérdés

Ő sincs, és egyik gyereke sincs beoltva SEMMI ellen.


Nekem egy 4 évesem és egy párhónaposom van. Eddig szerettem ha egütt vannak, és együtt programozunk, de mivel ma ezt így kiköpte, nem merem a gyerekeket egy helyen hagyni.


Mi lehet a legrosszabb amit történik? (Én és a gyerekeim az eddigi minden oltásukat megkapták)



2018. aug. 16. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem nektek kell félni, hanem nekik. Titeket védenek az oltások, és ők is csak azért engedhetik meg maguknak, hogy nem oltatják be a gyereket, mert a többség megteszi (keress rá a nyájimmunitás fogalmára, ha érdekel).

Ha azonban mégis rájuk kerül az adott kórokozó, ők megbetegszenek tőle.

2018. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy lehet? Úgy tudom, hogy ez büntetendő. Valamint oviba sem járhat oltások nélkül.

Nektek nem lesz bajotok, hiszen védve vagytok.

2018. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy hogy lehet, ő külföldi, és állítólag náluk nem kell... de nem kérdezgettem többet hogy őszinte legyek.
2018. aug. 16. 14:15
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

De ha magyar intézménybe akarja járatni a gyerekeket, akkor igenis kell az itthon kötelező oltás.


AMúgy ahogy írják is, nektek nem kell félnetek, csak neki. Te pont azért oltatod, hogy ne legyen bajuk, ha találkoznak az adott betegséggel.

A pár hónapos orvosát viszont megkérdezheted, mert ő még nem kapott meg minden oltást ugye.

2018. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Te nyugodtan engedheted a tieidet hozzájuk, hiszen ők oltottak, védve vannak. Ha az ő gyerekei találkoznak pl egy Romániából behurcolt kanyaróval, akkor bajban vannak.
2018. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azert en óvatos lennek a par honapos babad miatt. Te es a nagyobb gyereked vedve vagytok de a pici meg sok mindent elkaphat toluk..
2018. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
rendben! köszönöm a válaszokat
2018. aug. 16. 14:27
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
(Bocs, kicsit OFF: meg lehet oldani, hogy elkerüljék a büntit, unokatesómék sem oltatták be a gyerekeiket, de ők waldorfosok, szerintem ott kevésbé veszik komolyan ezeket, mint az állami intézményekben.)
2018. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem vinném sehogyan, ilyen hülyével szóba se állnék. A legrosszabb ami történhet, az az, hogy vagy az ő gyerekei halnak meg olyan betegségben ami megelőzhető lett volna, vagy megfertőznek egy olyan embert aki nem kaphat oltásokat (pl chemo miatt) és az hal meg. Idióta. Ja és ráadásul a te pár hónaposodra is nagyon veszélyes, hiszen ő még alig kapott pár oltást.
2018. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Nyugodtan engedd a közelébe a gyerekeid. Aggódsz, tehàt nem bízol az oltàsok hatèkonysàgàban? Előbb fertőz egy frissen oltott, mint egy oltatlan gyerek. Egyèbkènt màshol is talàlkozhat oltatlan gyerekkel, nyàron làtogatnak haza tömegesen a külfödön èlő csalàdok, ès pàr poszt-kommunista orszàgon meg Franciaorszàgon kívül nincsenek kötelező oltàsok az EU-ban. Senkire nincs ràìrva, hogy be van-e oltva.
2018. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!