Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves kihányja a Rhinatiol...

3 éves kihányja a Rhinatiol szirupot, de ugy kohog hogy majd meg fullad es nem mellesleg en se tudok aludni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nyuglodesbol hanyja ki a szirupot, mert maskor a Nurofent siman beveszi es semmi baja nincs tole.

Most meg kihanyja a Rinatiolt.

Patthelyzet. Ilyenkor mi van?


2018. szept. 11. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Esetleg mást próbálni? Az én 3 évesemezt kapja. Szereti az ízét.

[link]

2018. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Adj valami mast, vagy inkabb ne adj semmit.
2018. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Nyűglődésből hányja ki? Nem mellesleg nem tudsz tőle aludni?


Mintha a saját anyámat hallanám... A c vitaminon és egy két köptetőn kívül mindent kihánytam mindig! Anyám is pont ilyen "türelemmel" volt felém és pont ilyen hülyeségeket mondott, hogy "ne nyűglődjek vegyem be".


Jelzem: nem, nem szándékosan hánytam ki a gyógyszereket. Ugyanis kb 18 éves koromig szinte minden gyógyszer visszajött.

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy 3 éves nyűglődésből hányja ki?


Na de hogy válaszoljak is. Nekem megváltás volt a kúp gyerekként. Bár magát az eljárást nem szerettem, de tudtam hogy hatni fog, és onnan nem jön vissza.

2018. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Beszelj orvossal, megmondja, hogy mi mást lehet adni. A mi fiunk pl a ruvophem szirupot hányja ki, nem tudjuk, hogy miért. Minden mást bír a gyomra, de azt nem.
2018. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Rosszul fogalmaztam. Bekerul a szajaba az edes amugy finom szirup akit maskor eloszeretettel megenne.. es mikor a torkahoz er azonnal oklendezni kezd. Azert mert egesz egyszeruen nem akarja bevenni. Hogy miert? Mert csak. Amit eddig bevett most betegen azt sem akarja.

Es emiatt a tiltakozasos oklendezes miatt jon vissza a meg le se nyelt szirup.

2018. szept. 11. 11:59
 6/16 A kérdező kommentje:

Orvos irta fel a Rinatiolt szaratkohogesre.

Semmilyen szirupot cseppet tablettat jelen esetben nem vesz be.

2018. szept. 11. 12:04
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja értem. Akkor elnézést, de rögtön a saját élményeimből táplálkoztam! Még egyszer: elnézést!


Buta kérdés, de saját gyerekkorom óta nem találkoztam ilyen sziruppal, szóval megkérdezem: nem lehet ezeket "eldugni" valamiben? Mondjuk egy deci almalében vagy ilyesmi?

2018. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Eszre veszi 😂

Bocsi en is csak kicsit kiborultam a sok ovis betegsegtol 😣

Cebiont is eszre veszi az almaleben 😣

2018. szept. 11. 12:14
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

a gyógyszerszedés nem opcionális be kell venni és kész. Ha ez nem jön be, adj neki mást. Értem, hogy az orvos javasolta, de ez egy vénynélküli vacak, tömegével vannak hasonlók.

Amúgy amikor a 3évesem nem akarta bevenni, szimplán nem kanállal, hanem fecskendővel adtam. orrát befogtam, így kénytelen volt kinyitni a száját, és szép, nem szép, mint a libatöméskor belenyomtam a torkába a szirupot.

Szerencsére nem kellett sokszor alkalmazni.


Lehet, hogy azért nem akarja lenyelni, mert fáj neki.

Gyógyító meleg leves megszűrve, bögréből... vagy irass ki sinecod cseppet, abból elég néhány csepp, észre sem veszi, hogy a szájában van.

Köhögésre még jó a zsíros ruha a mellkasra. na, az olyan büdös, hogy inkább a gyógyszer ;) Modernebb alternatívája a baby luuf, wick vagy hasonló balzsam.


Ez nem nyűglődés, hanem beteg. És aki beteg, annak gyógyszert kell szedni.

2018. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Probaltam kanalla es fecskendovel is. Egybol kioklendezi.

Ha ma nem tudom beleparancsolni valahogy akkor holnap iratok kogogescsillapito kupot legalabb ejszakara.

Kb egy hete kohog es borzalmas hallgatni ejszaka. Se o sem en se az apja nem tudunk aludni es mint tudjuk kialvatlanul a baci es a virus megjobban terjed.

Es a szaraz kohoges minden csak nem szukseges "rossz"

2018. szept. 11. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!