Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák, ti hogyan bírjátok a...

Anyukák, ti hogyan bírjátok a sok ovis/bölcsis betegséget?

Figyelt kérdés

Allando betegeskedes, gyerek nyugos, dacos, ejjel nem alszik, nem veszi be a gyogyszert vagy nem is hat neki.

Ha a gyerek nem alszik akkor ti sem, egesz ejjel a kohogesere riadni, masnap dolgozni menni vagy megfelelni otthon.

Senki nem keszitett fel, hogy ez ilyen lesz. Most az anyukak szemszoge erdekel 😊


2018. szept. 11. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is borzasztó beteges (volt) a bölcsiben és az oviban is. A bölcsiben az orrmanduláját is ki kellett venni, később az állandó felsőlégúti fertőzések szövődményeként begyulladt a csípője is, hordhattam ortopédiára. Rengetegszer volt begyulladva a füle. Rendellenesség miatt rosszul zár a gyomorszája, nagyon hányós (bárhol, bármikor, bármitől - de még elnőheti). Mindezt úgy, hogy egyedül nevelem, a szüleim 300 km-re élnek tőlem, tehát igazán segítségem sincs. Régen nagyon görcsöltem ezen, táppénz, kiesik a fizetésem, miből tartjuk fenn magunkat, lesz-e pénzem a gyógyszereire, mit fog szólni már megint a főnököm, mikor fog vajon kirúgni, stb. Volt, hogy a beteg gyerek mellől bementem megcsinálni egy határidős feladatot, míg az apai nagymama vigyázott rá néhány óráig. DE! Mára ez a para már elmúlt (most 5,5 éves)

Ha beteg, hát beteg, otthon maradok vele, ameddig kell, az az első, hogy ő gyógyuljon meg. Korábban volt, hogy még kicsit náthás volt, kicsit köhögött, de siettem vissza dolgozni, őt vittem az oviba, 2 napon belül ő persze megint lázas lett. A pénzből kijövünk, ahogy tudunk. Otthon vagyok vele, összebújunk, mesét nézünk, teát főzök, stb. Nehéz, de már belátom, hogy ezt nem lehet kivédeni.

2018. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt se tudom milyen nap van. Fáj a fejem, a sírás kerülget, de teszem a dolgom. Kiszállni nem lehet. Ez van.
2018. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Hát nehezen de muszáj elviselni,nincs kiút. Kislányom egy hete kezdte az ovit hétvégére lebetegedett. Két napja éjjel alig alszom. Mellette itt van a négy hónapos baba őt is el kell látni. De ezt is túl éljük valahogy. Kitartás mindenkinek aki hasonló cipőben jár
2018. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elsonek koszonom 😊 jol esett ezt olcasni. En is parazok, nagyon felek mi lesz. Orakat kell utaznom a munkahelyemre, lanyom most kezdte masfel hete az ovit. Ahhoz kepest mondjuk jol kihuzta 🤣

Meg nem melozom majd szept vegetol de mar most egy fraszba vagyok mi lesz ha havi 3 hetet tapoenzen leszek.

Nagy valtozas ez, nehez kezelni.

Mindenkinek kitartas!

2018. szept. 11. 15:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen. 2 eve ovis, non-stop beteg volt, hiaba mindenfele vitamin, megelozes.

Ami meg jobban megnehezitette, hogy mi szulok ugyanigy betegek voltunk, mindent elkaptunk.

Erre mi sem keszultunk fel.

2018. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hat eleg rossz kilatasok az biztos.

En nem birok ugy aludni ha a gyerekem kohog vagy pl hany mellettem. Nyilvan akkor en is fenn vagyok. Es igy egyikunk se erzi jol magat. Kialvatlanul. Es ez evekig.. hat ehhez en nem birok felnoni..nekem ez nem megy.

Orultem hogy vegre atalussza az ejszakat erre minden kezdodik elolrol.

2018. szept. 11. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:

3 hete nem alszom ki magam. Kėt gyerkőc. Felváltva volt beteg . Plusz apa. Kivagyok bukva. Jó volt olvasni a kommenteket, nem vagyok egyedül. Bocsi, nem rosszindulatbôl írtam.

Kitartást kívánok magunknak.

2018. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valahogy tömd bele a köhögéscsillapítót, és nyugodt lesz az éjszakátok. Nem hat a gyógyszer? Kérj másikat neki. Miféle gyógyszer az, ami nem hat? Ilyenről még nem is hallottam.
2018. dec. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!