Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a teendő akkor, ha a...

Mi a teendő akkor, ha a gyerek kutya/macskaszőr allergiás lesz?

Figyelt kérdés

Mindenképp mennie kell a kisállatnak?

Akinek már pl 10+ éves házikedvence van, mit tesz?



2018. szept. 19. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért inkább a gyerek menjen?

Igen, ment a kedvenc rokonhoz, mivel az allergiás tünetek megszüntetéséhez a gyógyszer édeskevés.

2018. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Hááát ez azért sok mindentől függ. Pl az allergia mértékétől.


Személyes példám:

Születésem óta kutya, macskaszőr allergiám van, plusz gyenge asztma. 30 éves vagyok és milliószor kimutatták már. De annyira szerettem a macskákat, hogy még az első szavam is cica volt. Szüleim nem túl nagy örömére állandóan össze is szedtem a megmentésre váró kölyökcicákat. Pedig hidd el nem voltam buta gyerek, a szüleim megértették velem, hogy ártalmas rámnézve. Ennek ellenére nem tudtak megfékezni. Egész életemben volt macskám. Most is itt durmol mellettem egy szőrgolyó a kanapén.

Gyerekként amire én magam is odafigyeltem az a fokozott kézmosás volt és én pl nem puszilgattam sosem a cicákat, valamint gyerekként nem alhattak velem egy szobában. Szüleim pedig jobban odafigyeltek a takarításra. Nyilván ahogy idősödtem, már én is tudtam erre figyelni.

Valahogy a saját cicáimat mindig elfogadta a szervezetem. Ha nem is rögtön, de idővel. Viszont ha vendégségben vagyok, órákra összezárva egy cicussal, akkor előjön az allergiám. Érdekes nagyon, hogy van ez?


Allergiás vagyok a porra és különböző pollenekre is. Sem a háziport sem a polleneket nem tudom maradéktalanul kiiktatni. Szóval a cicát miért kéne?


DE! Ha az allergia valóban súlyos, akkor nincs mese, akkor megoldás kell. Akár új gazdi, akár kertbe szoktatás, ha van rá lehetőség..

2018. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs kert akkor igen, legalábbis kisfiamnak elég ha átmegy olyan rokonhoz akinél van kutya és nem fogja meg, de hazaér már dagad be a szeme-szája..
2018. szept. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!