Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek a HPV...

Mi a véleményetek a HPV elleni védőoltásról?

Figyelt kérdés

12 éves a lányom, jövő hónapban kapná meg de kicsit elbizonytalanodtam.

Van ezzel kapcsolatban személyes tapasztalat?



2018. szept. 29. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Mégis miért bizonytalanodtál el?

A HPV marha gyakori fertőzés, a szexuálisan aktív felnőttek kb. 80%-a átesik rajta, Van, akinek nem okoz gondot, de van, akinek szemölcsöket okoz, valakinél pedig akár méhnyakrákot is. Ha a méhnyakrák a rendszeres szűréssel el is kerülhető, mégis ki akar az alfelére gusztustalan szemölcsöket? Hiába ártalmatlan, elég durván meg tudja keseríteni az ember életét.

Munkámból kifolyólag elég sok esetet látok, és nem kell azt gondolni, hogy csak azokat érinti a probléma, akiken átment a fél város 17 éves korukra.

Az a véleményem, hogy ha valamit meg lehet előzni, akkor miért ne tegyük?

Sokan mondják, hogy "de úgy se véd az összes típus ellen", ami igaz is. Na de ha mondjuk csak 50%-kal csökkenti az esélyét, az is bőven jobb, mint a semmi.

A neten terjedő mellékhatásokról szóló listák, amikkel az oltásellenesek imádnak példálózni meg baromságok, csak utána kellene egy kicsit járni. Azok nem vizsgálatok során leírt, valódi mellékhatások, hanem csupán netes bejelentésen alapuló, ellenőrizetlen források.

Én magamnak is beadattam orvosi végzettséggel, felnőtt nő létemre, mikor új párkapcsolatom lett, pedig nekem még csak nem is ingyen volt, hanem kemény 90 ezer forintot kellett érte fizetnem.

2018. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
18 és 14 éves lányaim vannak, mindkettőt beoltattam. Milyen tapasztalatra vagy kíváncsi? Semmi bajuk, élnek és virulnak, makkegészségesek.
2018. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22 vagyok, amikor én voltam kamasz még nagyon drága volt, nem is kaptam meg. Most nekem 2 éves a kisfiam, de majd 10 év múlva ha esedékes lesz neki tuti beadatom. Nem csak a lányoknak kéne. Nem értem mi a bizonytalanságod oka. Ha meg tudod védeni őket egy betegségtől ami akár rákot is okozhat, akkor hülye lennél nem beadatni.
2018. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bogus20 ***** válasza:
Én már megbántam h nem adattam be magamnak annó.. most parázhatok mert nincs minden rendben, pedig nem feküdtem össze fűvel-fával.
2018. okt. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 2. 07:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerősünk lányát beoltották ellene és elhalt a végbele. :O
2022. máj. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!