Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van aki csak a kötelező...

Van aki csak a kötelező oltásokat adtatta/adatja be?

Figyelt kérdés
Tehát a nem kötelezőkből nem adat be egyet sem.
2018. okt. 11. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Van,én.
2018. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

Anyagiak miatt?


Meningococcus ellen csak 1200 ft



Egyébként Eredetileg úgy gondoltam hogy semmit nem fogok neki pluszban beadatni


Aztán több tanulmány is több emberrel való beszélgetés alatt arra következtetésre jutottam hogy legalább ezektől a betegségektől meg tudom kímélni a gyerekemet


Persze elolvastam hogy melyikeknek van gyakori szövődménye


Pl. nem fogja megkapni a hpv ellen


Vagy írreálisan soknak tartom az egyik típusú Agyhártyagyulladás ellenit

Darabja 40 000 felett van és háromszor kell kapnia

120 000-et irreálisan soknak tartok egy oltásra



Eredetileg nem akartam a bárányhimlő ellen sem oltani

De mire oda jutunk addigra az is kötelező lesz

Közben a védőnő adott tanácsot hogy már a mai bárányhimlő nem teljesen ugyanaz mint ami időnkben volt

Mindezt úgy hogy a saját gyerekének Ő sem adatott be mindent


Szóval csak részlegesen adattam be az ajánlott oltásokat

2018. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Én sem adatom csak a kötelezőket.
2018. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Én.
2018. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

“Vagy írreálisan soknak tartom az egyik típusú Agyhártyagyulladás ellenit”


A Bexsero, amire gondolsz a B típus ellen van. Ha összehasonlítod egy rota vagy bárányhimlô elleni oltással, persze, drága. Ugyanakkor ez utóbbi kettôbe - nagyon örömteli módon - csak kevesen halnak bele, ellenben a meningococcus B

1. a leggyakrabban fertôzô agyhártagyulladás

2. a legtöbben ebbe halnak bele, akár 24 órán belül!, magyarul a legveszélyesebb.


Ezt mérlegelve, nekem megéri az árát.

És a többi ajánlott is, de a kérdésre válaszolva természetesen sokan csak az ajánlottakat adatják be.

2018. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
A men c az egyedüli amit beadattam. Most a bárányhimlőn megy az tukmálás. 20 ezer forint, nem volna tétel, nem a pénz miatt nem adatok be.
2018. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem a pénz miatt az nem gond. Egyszerűen nem terveztem csak a kötelezőket beadatni. A kötelező 2 hós oltás után total ki volt a gyerekem orditott egesz delutan es azota se a régi...totál nyűgös lett ... állandoán sír azota..
2018. okt. 11. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
én a kötelezőkön túl csak a meningococcust adattam be (az olcsóbbikat). azért mert naponta jelennek meg cikkek arról, hogy lehet hogy még se jó a d vitamin, a c vitamin stb...ha egyszerű vitaminoknak nem ismerik a hosszútávú hatását, az oltásokét honnan ismernék???? kísérleti nyulak vagyunk és boldogan finanszírozzuk. Ebből én nem kérek.
2018. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bárányhimlő és agyhártyagyulladás ellenit beadattam annak ellenére hogy én sem vagyok hive a mindennel oltsuk agyon a gyereket elvnek.
2018. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Agyhártya gyulladás mind az 5 törzse ellenit és a kullancs ellenit kapták meg a lányaim a kötelezőkön kívül.
2018. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!