Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy zajlik 12 éves gyereknél...

Hogy zajlik 12 éves gyereknél a diszgráfia vizsgálat? Ha tényleg az, miben lesz más az iskolai osztályzása? Tovább tanulhat így? Mehet gimnáziumba? Egyetemre?

Figyelt kérdés

Most hetedikben egy új magyar tanárnő vette észre gondok vannak a fiamnál. Idáig is voltak gondok de arra fogták nem tanul, figyelmetlen, pocsék az írása. Hiába tanult gyakorolt elkönyvelték rossznak.

Sejtettük valami baj van de a tanárok arra fogták a mi hibánk és a gyereké leráztak minket.


2018. okt. 20. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Anamnézis felvétele a szülő kikérdezésével, többféle olvasási, írási gyakorlat, memóriatesztelés, beszélgetés a gyerekkel. Lehet, hogy felmentik az írásbeli értékelés alól vagy súlyosságtól függően csak a helyesírás értékelése alól, kaphat többletidőt a számonkéréskor. Továbbtanulhat és egyetemre is mehet, sőt egyetemen még pluszpont is jár érte.
2018. okt. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
16 éves vagyok és diszgráfiás. Anno 5.ben derült ki. Alsóban mindig zaklatott a tanár, hogy miért nem írok elég gyorsan, hogy fogom a ceruzát, miért nem írok hejesen stb. Először epküldtek a szemészetre, de ott nem volt semmi baj, majd kivizsgáltak. Nem nagyon emlékszem, arra, hogy mivolt. Nálam keveredik a tartalmi és a formai változat. Rondán írok, keverem kézírásírás közben pl az ao az nm és a kg betűpárosokat, sokszor nem tudom eldönteni hogy mikor kell vessző vagy mijen jé. Anno rengeteg időt fordított rám a tanárom. Készségfejlesztés stb. A nyelvtanon a helyesírást nem osztályozta meg a tempót nem nézte se a külalakot. A felvételire nehezen megtanultam elméleti anyagot, az időt viszont nem nézték, mert kellet nekem ahoz hogy felvegyenek. És fel is vettek. Az ország legjobb szakgimnáziumába járok vegyész szakra. Elég jól megy, a kézügyességemmel sincs baj, csak a magyar nem megy nagyon. A gépelés bekem könnyebbenn megy, de így is sok idő ez amit írtam kb 1 órába telt. De ezt le szerettem volna írni. Szóval igen, tovább tanilhat, én is éltanuló vagyok. Segítek megírni a többieknek a törit pl ők meg a magyart nekem. Attól, hogy megvan a magunk problémája, attól még nem vagyunk buták.
2019. jan. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!