Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megteheti ezt a háziorvos?...

Megteheti ezt a háziorvos? Hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

Mára az 5 éves lányom beteg lett. Sűrű hurut/orrváladék, hányásig köhögés, hasmenés.

Mivel a háziorvosunknál új rendszer van, azaz csak időponttal fogad, így ma a rendelés elején hívtam is. Azonban azt a választ kaptam, hogy nem tudják ma fogadni, semmiképp.

A rendszer bevezetésekor biztosítottak róla, hogy kisgyerekeknek mindig tartanak fenn helyet.

Megteheti, hogy nem fogadja a saját körzetébe tartozó, beteg gyereket?


2018. okt. 25. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Szabad orvosválasztás van. Még csak indokolni sem kell, ha átmész másikhoz.
2018. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos vidéki kis falu, a legközelebbi háziorvos rajta kívül fél óra busz út, ami egy 5 évessel és egy csecsemővel nehezen megoldható.
2018. okt. 25. 12:57
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem teheti meg. Itt is elméletileg időpontot kell kérni,de nem kérek,ahogy más sem. Honnan tudom azt ma hogy holnap beteg leszek e, illetve azért megyek ma mert ma vagyok beteg. Ez nem szakrendelés,ez háziorvos. Én a helyedben elvinnem most, időpont nélkül,és ha kérdi mondod hogy most beteg a lanyod most kell neki orvos, gyógyszer,nem holnap. Fogadni fog nyugi. Muszáj neki
2018. okt. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Nem teheti meg. Rendelés vége előtt fél órával beszedheti a sorszámokat, de aki addig ott van meg kell vizsgálnia, ha este 10ig tart, akkor is.

Más az egészséges tanácsadás. Ott megteheti.

2018. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt mondta hiába megyünk oda... Nem férünk be, sok a beteg.

Szörnyű ez az egész, eddig nem volt ilyen gond amíg nem kellett időpont.

Azt hiszem muszáj lesz váltanunk. Köszönöm a válaszokat

2018. okt. 25. 13:04
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Akut, ellátásra szoruló betegségnél biztos nem teheti meg.

Én a helyedben odamennék. Ha elhajt a beteg gyerekemmel együtt vizsgálat nélkül, akkor a felügyeleti szervükhöz fordulnék (megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya). Vagy esetleg betegjogi képviselőhöz, de a felügyeleti szerv szerintem hatékonyabb.

Ha bizonyítást nyer, hogy ilyeneket tesz (pl. más anyukák is tanúsítják ezt), akkor ez az orvos(ként dolgozó suttyó) komolyan megütheti a bokáját.

2018. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Van a szabad rendelés, amikor sorszámhuzás van, és van az időpont. Szabadrendelés alatt amig az ajtót be nem zárják, köteles ellátni mindenkit aki odamegy. Ilyet még nem is hallottam hogy egy házi/gyerek orvosnak csak időpontos rendelése legyen.Legalább másnapra adott időpontot?
2018. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Fordulj magadhoz, ne számíts alapból mások segítségére. Tarts otthon vény nélkül kapható lázcsillapítót, hurutoldót, köhögéscsillapítót, széntablettát, hasfogókat, fájdalomcsillapítót. Olvasd el alaposan a használati és adagolási útmutatót. Ennél sokkal többet az orvos sem tud tenni, az a legritkább eset, ha komolyabb gógyszerelésre vagy gyógykezelésre van szükség.
2018. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Pedig idén január óta csak így van rendelés, időpontra, tájékoztatót is adtak róla. Volt ám felhördülés, de nem érdekelte.

Holnapra adott, de csak úgy, hogy 2 óra múlva lenne haza buszunk. (ma lett volna autó, hogy ne kelljen átbuszozni a beteg gyerekkel)

2018. okt. 25. 13:24
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, van itthon minden, és adom is neki.

De elég sűrűn van ilyen jellegű megbetegedésünk sajnos, tudom mikor kell komolyabb gyógyszer.

2018. okt. 25. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!