Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nagyon fél a dokitól, mindig...

Nagyon fél a dokitól, mindig azt hiszi, hogy oltást kap?

Figyelt kérdés

5 éves kislány, ha csak vizsgálatra is megyünk már a kocsiban sír. Alig tudom kivonszolni, rúg, ordít. A szuritól fél mindig nagyon, hiába mondom neki, hogy nem lesz. Sose vágtam át, ha mondtam hogy nem lesz, akkor nem is lett.

A kisöcsi mindent tűr lazán, játszik a doktornővel. A lányommal is mindig türelmes a doki, de nagyon fél tőle.

Mit csináljak? Hogy szoktassam hozzá? Ha az orvosi rendelőben elengedem a kezét már akkor kitör a hiszti.


2018. okt. 31. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg vegyél neki otthonra játèk orvosi kellèket, amivel meg tudja vizsgálni a maciját, vagy mesélj neki olyan mesét amiben orvoshoz megy egy kisgyerkőc főkènt az orvoslátogatás előtti napokban... legyen róla szó, hogy a doktornéni/bácsi megvizsgálja, megnèzi hogy mi a baj, ad gyógyszert és ettől meggyógyul a gyerkőc és ezután nem köhög/folyik már az orra... aztááán had vigye magával a kedvenc kismaciját, vagy bármit ami csak biztonságot nyújt számára... Amikor a rendelőben várakoztok próbáld valamilyen kis játékkal/mesekönyvvel elterelni a figyelmét... én például emlékszem, hogy mindig vettem a rendelő előtti újságárustól anyával egy keresztrejtvényt, amit gyerekek is tudtak csinálni, és várakozás közben együtt csináltuk anyával :D a kocsiban oda és visszefelé menet is esetleg találj ki valamilyen kis rituàlè játékot(pl énekelj egy dalt/hallgassátok a kedvenc zenéjét, vagy amit jónak látsz)... ha az orvos ad neki a vizsgálat végén matricát az is segìthet... az a lényeg hogy értse hogy mi fog történni, és hogy pozitív érzelmi töltetű emlékeket csatoljon az orvoslátogatáshoz :)

Remélem tudtam segìteni és beválik valami :)

2018. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak orvosos könyvek gyerekeknek.

Beszélj az orvosok jótékony munkájáról, és magukról az oltásokról is, hogy miért és mennyire kellenek.

2018. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!