Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3evesnel ha sargas az orrvalad...

3evesnel ha sargas az orrvaladek amit leszivok Akkor az mindig antibiotikumos kezelest kivan? Vagy hogy van ez

Figyelt kérdés

Mert ha havonta 1x elofordul ilyen akkor havonta kene gyogyszer?

Vagy nem ertem

Mert ugye ezt mar felulfertozittnek mondjak sok esetben

Most is epphogy elkezdett folyni tegnap elott

Mara mar sargas amit leszivok

Tisztitom elotte


2018. nov. 15. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Bakteriális fertőzést is képes legyőzni egy egészséges szervezet különösebb gyógyszeres segítség nélkül.

Ha kizárólag az orrfolyás van (még ha sárgás is), de nem fáj semmije, nem bágyadt, elesett, nincs hőemelkedés, nem köhög, akkor nem foglalkoznék vele. Orrspray, orrszívás (bár 3 évesnek már rég nem szívtem), tea, c-vitamin.

2018. nov. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyire nem kell antibiotikum. Ilyenkor a közösségbe járás nem ajánlják, mert jobban fertőz és a pangó váladéktól ő is tovább fertőződik, lassabban gyógyul. Ha ki is tudják fújni az orrukat, játék közben maguktól a legritkább esetben csinálják meg.
2018. nov. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül antibiotikum. Ami sárga, az a saját immunrendszere által küldött fehérvérsejtek. Az színezi sárgára az orrváladékot.

Hogy felülfertőződött-e, azt az orvos tudja. De ha pár nap alatt elmúlik, akkor szerintem nem.

2018. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Meg nem tudja fujni az orrat hiaba mutatom

Csak a szajaval fuj.

De szerintem azert egy orszi jobban ki tudja szivni.

Tegnapelott atlatszo volt de folyt.

Ma mar nem folyik

De kitisztitottam igy lattam hogy picit sarga

2018. nov. 15. 10:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk elég sokszor volt az ovi első évében sárga a fiamnak, soha nem kapott antibiotikumot, elég volt más egyéb kezelés, a kicsinek meg kb most volt először sűrű, sárga, ő viszont kapott antibiot. Az orvosunk nem szokta felírni, csak ha tényleg úgy gondolja, hogy feltétlenül szükség van rá.
2018. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!