Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1 centinél nagyobb máj 10...

1 centinél nagyobb máj 10 hetesen? Sárgás bőr? Volt valaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés
Fiam 10 hetes es még sárgás a bőre és a szeme. Most 2.jára vettek vert, eloszor nem találtak eltérést. Most az eredmenyt várjuk. Az orvos fizikális vizsgálat során megállapitotta hogy 1 centivel nagyobb a mája. De nem mondott rá konkrétan semmit. Az ultrahangos orvos azt mondta ö nem lat koros elváltozást. Nem tudom mi lehet ez, es eléggé izgulok. 100% anyatejes pisi kaki rendben van es szepen novekszik, nem aluszékony.
2018. nov. 17. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Ezt orvos mondta? És mihez képest? Ekkora baromságot rég hallottam, egy 2 kg-mal született babának 10 hetesen logikusan nem akkora lesz a mája mint egy négy és fél kilós nak. Tehát mihez viszonyit?
2018. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Uhh.. Hát ne stresszelj jó nagy butasagok ezek. Egyen 3orankent amíg sárga.. Nekünk ennyit mondtak.12hetes korára elmúlt a sárgaság

Viszont vidd el másik Gyerekorvoshoz pl maszekba

2018. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom,1 centiVEL nagyobb a mája,csak a kérdező elírta a ragot.

A máj alapesetben nem tapintható. Ha talintható,vagyis 1cm-rel kint van a bordaív alól, az kóros.

Folyamatos enzim ellenőrzés kell ilyenkor (vérből),hogy lássák,emelkedik-e.


(Lányom májbeteg,neki 3 hetesen kezdődött).

2018. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolónak is írom: a bordaívhez képest.
2018. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező,ha kérdésed van,írhatsz nekem! A lányom 2.5 éves,azóta küzdünk ezzel. Írhatsz privit is!
2018. nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne mar tapinthato a maj ??

Meg mi is tanultuk az egeszsegugyi foiskolan!

2018. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes,nekem nem így mondta a doki. Mindegy. Te tanultál valamit,valamikor. Én meg benne vagyok 2.5 éve.
2018. nov. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mérete kopogtatással jól megítélhető,de ez nem azt jelenti,hogy tapintható. Csak mélyebben álló rekeszizom,vagy tüdőtágulat esetén tapintható.


Amúgy meg,ha az enzim nem emelkedik,nagy baj nem lehet. Reméljük. Drukkolok!

2018. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki még olvassa. A fiam teljesen egézséges lassan 2 éves nagyfiú
2020. júl. 9. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!