Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehetséges hogy ennyire enyhe...

Lehetséges hogy ennyire enyhe a bárányhimlő lefolyása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam 3 éves, most kezdte az ovit. Szeptemberbe kb végig beteg volt, így (szerettük volna) nem tudtuk beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást. Most az oviba járvány van, vasárnap egyetlen hólyagos kiütéssel még elvittem oviba, mert nem tudtam hogy az bárányhimlő vagy nem. Nem is szóltak az oviba se, hogy kiütéses lenne a gyerek, ám mire hazahoztam lett még 2 rajta, így másnap elvittük az orvoshoz.

Ő azt mondta, hogy kevés a kiütése még, de ő szerinte ez bárányhimlő mert ami van, az hólyagos.

Azt mondta végül (ez volt kedd reggel) hogy figyelgessük, és ha nem lesz több kiütés, akkor még a héten menjünk vissza, mert akkor valami másról van szó. Ha viszont jönnek még elő, akkor jövőhéten menjünk vissza csak.

Lett rajta végülis még aznap pár pötty, de azóta nem igazán. Olyan 15-20 kiütés van rajta, nagy része már pörkösödik, és még mindig nem lázas. Persze ennek örülök, de azért így nyugtalanít a dolog, hogy biztosan bárányhimlő?

Étvágya, kedve jó, nagyon eleven, és kezdek vele "megőrülni" a lakásba, mert unatkozik :D Minden ismerős kisgyerkőc nagyon lázas volt, és nagyon kiütéses, lehetséges hogy éppen szerencsénk van? vagy meddig várható még hogy jön ki új kiütés?



2018. nov. 29. 16:54
 1/6 A kérdező kommentje:
hmm leírtam persze. vasárnap vettük észre az első kiütést, de hétfőn még elvittem oviba :D nem vasárnap :D
2018. nov. 29. 16:55
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges, és nagyon nagy szerencsétek van, hogy ennyivel megúsztátok.
2018. nov. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Simàn lehet. Erős az immunrendszere
2018. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az èn kisfiam ugyanìgy volt. Kb 20 db kiütès ès ennyi. Mèg csak rosszkedvű sem volt. Èn sem hittem el, hogy bàrànyhimlő, egèszen addig, amìg el nem kaptam tőle. Na èn aztàn rendesen összeszedtem. Làz, migrèn, hànyàs, milliò kiütès, minden volt. A legrosszabb az volt, hogy 6 hetes terhes voltam pont, mikor elkaptam. 😢
2018. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, az oviban volt járvány, a lányom megúszta pár pöttyel, azok sem voltak túl zavaróak.
2018. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lányom is így volt oviban. Ismerős gyereke is, aztán kisiskolás korában elkapta még egyszer, de akkor tele volt mindene. Nagyon.
2018. nov. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!