Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beteg a gyerek, de semmilyen...

Beteg a gyerek, de semmilyen gyógyszert, se vitamint nem lehet neki beadni, semmilyen módszerrel, mert nem nyeli le. Volt/van valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2 éves, jelenleg sajnos beteg (megfázás, enyhe köhögés), viszont SEMMIT nem tudok beadni neki. (Nagyon sokféleképpen próbáltam, kifolyatja a száján.) Nem akarom, hogy komolyabb baja legyen, viszont tehetetlennek érzem magam.

Aki volt ilyen helyzetben, talált megoldást? Mit?

(Okoskodó szuperanyucik kioktatása köszönöm nem kell, így is elég baj ez, attól meg nem leszek előrébb, hogy még 1-2 önjelölt nevelési tanácsadó beszólogat.)



2018. nov. 29. 17:51
1 2 3
 1/23 TheSoldier ***** válasza:
81%
Én anno úgy oldottam meg,hogy porrá törtem,azt egy kiskanál étellel elkevertem,és úgy megette.
2018. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
A folyékonyat próbáltad fecskendővel? Az még beválhat. Le kell fogni ha másképp nem megy.
2018. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%
C-vitaminon kívül megfázásra nem kell semmit szedni, azt esetleg langyos teába keverheted. Citrusféléket, paprikát ha megeszi adhatsz neki.
2018. nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Nekem gyerekként volt egy iylen időszakom

Sárgabaracklekvárba tették

2018. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába fogom le, és nyomom a szájába fecskendővel, mert nem nyeli le, kifolyatja a száján.

Inni nem iszik semmit lassan, mióta megízlelte a Béres Cseppet, szerintem azt gondolja, mindenben az van.


Az evése katasztrófa (emiatt kezdtük el adni neki orvosi javaslatra, de lehetetlen).


A folyadékbevitele jelenleg kimerül 6 dl tápszerben.

2018. nov. 29. 18:06
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Lekvár vagy belecsempészed gyümölcsjoghurtba, készítesz oda mellé valami nasit amit szeret, hogy eltereld a figyelmét.

(Kicsit flegmára sikerült a zárójeles rész, ha már segítséget kérsz ne rögtön lebszással/beszólással indíts, nem bántott senki)

2018. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha meg nem tetted nurofenes fecskendovel, úgy, hogy oldalra nyomos be, onnét nagy eséllyel reflexbol lenyeli.
2018. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%

Nem olyan fontos az hogy gyógyszert egyen a gyerek.

Ha megerősödik az immun rendszere , nem is kell neki semmilyen gyógyszer , főleg ezekből amiket kilóra lehet kapni és reggeltől estig állandóan ezeket reklámozzák.

Ez a legnagyobb hülyeség hogy mindenre eszik az emberek a gyógyszert.

Te is irod hogy enyhe megfázás, na erre meg főleg nem kell semmi. Egy kis forró tea és kész.

Az se jó ha rászokik már valaki kis gyerekként a gyógyszerre.

2018. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#6

Ezért bocs mindenkitől, aki normálisan válaszol.

De sajnos nem sikerült még úgy kérdést kiírnom, hogy ne érkezzen cinizmus és támadás, az előző kérdésemnél a végén már az volt a lényeg, hogy a szóbanforgó gyerekem mekkora mértékben túlsúlyos...


És sajnos más kérdéseknél is mindennap látom, hogy segítség helyett csak köpködés van.


#7 Általában ölbe véve, hátra döntve próbáltuk, de akkor megnézzük így.

2018. nov. 29. 18:32
 10/23 A kérdező kommentje:

#8

A gyógyszer konkrétan most C-vitamin, és kakukkfüves szirup lett volna, meg némi multivitamin. Én örülnék a legjobban, ha a lefőzött hársfa és gyümölcstea keverékét megitta volna, de elvből nem akar inni semmit, a legjobban ez zavar, nem a gyógyszer.

2018. nov. 29. 18:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!