Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrszívásnál (porszívóssal)...

Orrszívásnál (porszívóssal) elvileg 10-10 másodpercig lehet szívni az orrváladékot de én van hogy (felváltva persze) 5-6 percig is szívom. Az sok? Ti meddig szoktátok kB?

Figyelt kérdés
2018. dec. 6. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem sok, teljesen felesleges.

Ki lehet szívni max. fél perc alatt, ha kell, akkor inkább többször kevesebbet, mint 5 percig egyfolytában. (Még belegondolni is rossz, szegény gyerek.)

2018. dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fektetve vagy ültetve szoktad szívni?
2018. dec. 6. 13:10
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Fektetve kell enyhén hátra döntve a fejét.
2018. dec. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos az elsővel nem értek egyet. Kisebbik gyerekemnek ki tudom szívni pikkpakk, nagyobbik bronchitises, ha náthás az egyből besűrűsödik neki, hiába fújom elôtte tengervizessel, akkor is sokáig kell szívni neki. Vagyis most már tudja hatékonyan fújni, de 4 éves koráig muszáj volt szívni.
2018. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért szoktam ilyen sokáig csinálni mert eleinte semmi sem jön, kell egy kis idő mire elindul, utánna még egy jó darabig jön a cucc. De még ezek után is szoktam hallani hogy szörcsög. Na akkor kiakadok teljesen hogy most akkor rosszul szívom vagy mi?
2018. dec. 6. 13:17
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Nem szoktam mérni, de 10-10 mp alatt tuti hogy nem végzek.

5 perc kb. reális, persze nem úgy kell elképzelni, hogy addig csak szívom megszakítás nélkül. De befúj-befúj, vár, szívom az egyiket, másikat, újra fújok, "átmosom" egyik oldalról, másik oldalról ahogy a fül-orr-gégén tanították...

2018. dec. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
fújni se fújod percekig az orrod
2018. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
4es Nálam is lehet hogy hasonló a helyzet. Nem igazán folyik az orra mégis tiszta takony szegény gyerek, sok kijön ha szívom csak nehezen. Akkor a te babádnak sem lett baja ha tovább szívtad mint 1-2 perc? Naponta hányszor csináltad?
2018. dec. 6. 13:21
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
18 hónapos a lányom és simán szívom neki 3-4 percig. Közben többször oldalt váltok. Semmi baja nincs, kényelmesen fekszik az ölemben és hallgatja ahogy énekelek. 10mp alatt csak az orrából jön ki a cucc, hátulról nem. Akkor tudom, hogy mindjárt vége, hogy kezd "hápogni" a gyerek. Akkor járta át a vákum az üregeket.
2018. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom mi van ráírva, de ha 10 mp, akkor ne szívd 6 percig! Én olyan fél percig szoktam, ebbe az időbe mindkét orrlyuk belefér és egy felnőtt se tudja 100 %-osan kifújni az orrát, nem is kell, ennyire azért nem kell maximalistának lenni. Egyébként szerintem okozhat bajt, ha ilyen hosszú ideig szívod.
2018. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!