Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Köptetőn kívűl mivel segíthete...

Köptetőn kívűl mivel segíthetek, hogy jobb legyen neki, legalább aludni tudjon?

Figyelt kérdés

A 2 évesem tegnap óta hurutosan köhög, hőemelkedése van (37.6), valószínűleg hörghurut.

Hedelixet adok neki. A köhögés miatt folyton felriad, és jó félórán át nagyon sírt éjjel, meg most délután is.

Orvos ilyenkor nincs, az ügyeletet kihívni nem tudom, mennyire értékelnék, mivel láza nincs. De félek, hogy 4 napig semmi nem lesz elérhető, és nem fog-e rosszabbodni :/



2018. dec. 22. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Köptetőt nem adunk elalvás előtt, pont azért mert köhögési rohamot okoz és nem fog tudni aludni.

Este köhögéscsillapítót kell adni, napközben pedig mehet a köptető.

2018. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem elalvás előtt adom, bár a gyerekorvos szerint mindkét köhögésre jó.

Napi 2x kap, reggel és este 7 körül. (9 után alszik el.)

2018. dec. 22. 17:28
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerinte az estit add még egy kicsit korábban és elalváskor inkább használjatok párásítót. Egyébként a párásító napközben is jót tenne.
2018. dec. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Szeretnék segíteni . Nekünk is nemrég volt hörghurut . Reggel és délben köptetőt adtam .Este köhögés csillapítót kapott. Adtam neki C vitamint is .Teát főztem jó mézes , citromosan. Baby Luuf balzsammal kentem éjszakára a mellkasát és a kis hátát is.Ez mind recept nélküli . Ha nem javul , vidd el két ünnep között orvoshoz . Nekem annyira köhögött a kicsim hogy ha evés után jött rá egy erősebb köhögés , ki is hányta a megevett ételt.

Lázat csillapíts ha szükséges. Türelem minden rendben lesz , jobbulást a kicsidnek.

2018. dec. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, van is itthon az a balzsam, akkor használjuk azt is.
2018. dec. 22. 18:07
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Volt már hörghurutja korábban is? Az hörgőgyulladást jelent, hörgőtágító kell rá. Ha tényleg az van neki (ha köhögés után sír, akkor lehet, a kislányomnak is így volt ennyi idősen, fájt neki ezért sírt) és nem kap hörgőtágítót akkor be fog fulladni.

Ha csak “sima” köhögés akkor inhalálás, orrszívás, nappal köptető este köhögéscsillapító. Kisebbikem is mindig hány ha lecsorog a váladék neki, de (eddig még) egyszer sem volt hörghurutja. (A tünetek alapján meg tudsz róla bizonyosodni, keress rá neten, rekeszizom alatt behorpad légzésvételnél, orr szárnya és kulcscsontnál szintén - nagylányomnál soha nem láttam utóbbit, pedig volt pár neki.

2018. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

A köptetőt add korábban neki mert ettől van, hogy sír nem tud aludni.

Sok folyadék, citromos mézes tea, ha kapott már mézet.

Rendszeres szellőztetés is jó.

Jobbulást nektek

2018. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Volt már neki, tavaly januárban, akkor írtak fel egy inhalációs készüléket, amire azóta nem volt szükség, de sajnos nemrég a legkisebbnél (4 hónapos) elő kellett vegyük ugyanezen okból, + ő kapott antibiotikumot rá és Teophyllin kúpot. Utóbbiból adtam most a 2 évesnek is. Spiropent van itthon, de azt nem merek adni egyiknek sem. Csak nem tudom, megússzuk-e, vagy ilyenkor muszáj - e az antibiotikum, mert az elég macera lenne ilyenkor szerezni...
2018. dec. 22. 20:33
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Saját tapasztalatomat tudom csak mondani, soha nem kapott még antibiotikumot hörghurutra, pedig 2x kórházba is került úgy befulladt. Gondolom a kicsi inkább megelőzésre kapta, 2 évesnek már tuti nem kell. A spiropent nagyon felpörgeti őket. A kúp meg a pulmonológusunk szerint nagyon elavult.

Berodual (inhalátorba) vagy ventolin nincs otthon? Ha van használd nyugodtan, ártani egyik sem fog ha mégsincs hörghurutja.

2018. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Mi ilyenre ambroxol tevát kaptunk a dokitól és fontos volt hogy 5 óra után ne kapjon belőle, mert nem lesz nyugodt az alvás.

Napközben sok folyadék, C vitamin, mandarin, narancs, minél több gyümölcs. Az ambroxol azt hiszem napi 2 adagot jelent, mellette még Calcimuscot kellett kanállal adnom, negyed üvegcsét egy alkalommal. Ezt napi 3x.

Viszont ezt doki írta fel, a fiam hasonló panaszára. Doki nélkül óvatosan válassz gyógymódot.

2018. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!