Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cetirizin hexal csepp? Ismeritek?

Cetirizin hexal csepp? Ismeritek?

Figyelt kérdés
Fél éves kisfiamnak felső légúti fertőzése van. Most jövünk az ügyeletről, doki cebion cseppet és cetirizin hexal cseppet írt fel, utóbbiból lefekvés előtt kell adnom 10 cseppet. Betegtájékoztatójában az áll hogy 2 éves kortól javasolt. Merjem így adni neki? Nem lehet tőle baja? 😔
2018. dec. 31. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Igen, csak adj mellé neki valami bélflóra helyreállítót, mert csúnya hasmenés lehet belőle.

Jobbulást!

2018. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen,a gyors választ is! :)
2018. dec. 31. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

A cetirizintől kizárt, hogy hasmenése lenne, ez nem antibiotikum hanem antihisztamin.

Én nem adnám fél éves babának. Gyerekorvos írta fel, vagy felnôtt ügyeletes orvos? (Nálunk az ügyeleten felnőtt orvosok vannak, nem gyerekorvosok.)

Felhívnám a (legközelebbi) kórház gyerekosztályát, ott van gyerekorvos és biztos szívesen válaszol a kérdésedre. (Megírod, ha beszélsz orvossal? Kíváncsi vagyok mit mond.)

2018. dec. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm szépen, megfogadtam a tanácsod. Kaphat, viszont a 10 cseppen elcsodálkozott, azt mondta egy ennyi idős babának bőven elég 5 csepp is, és 3 napnál tartósabban ne adjam tovább. Plusz valóban lehet hasmenése a benne lévő glicerintől
2018. dec. 31. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Megmondom őszintén, hogy nálunk is az ügyeleten írták fel ezt a fiunknak, bár nem ilyen pici korában, egyébként gyerekorvos írta fel, de nálunk nem használt. Nálunk a Fenistil csepp vált be. Ugyanarra van egyébként a Cetirizin, mint a Fenistil csepp. Problémát pedig nem okozott. Csak antibiotikum mellett kellett külön probiotikum is. A Fenistil cseppet pedig szerintem pár hónapos babának is lehet adni.
2019. jan. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Az egy évesem is ezt szedte most, de 2x5 cseppett. A 10 cseppett csak arra az estre mondta az orvos, ha éjjel befulladna. Még a gyógyszerész is furcsán nézett a 10 csepp miatt. Én mondjuk csak reggel adtam neki 5 cseppet, neki elég volt.
2019. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Tegnap este még nem mertem neki beadni de ma kénytelen leszek, tegnap majdnem reggelig virrasztottunk mert minden köhögésre felsirt. :/

Mi is mindig a fenistilt használtuk, de most nem vált be

2019. jan. 1. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!