Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kötelező a bárányhimlő elleni...

Kötelező a bárányhimlő elleni oltás?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam kötelező lesz az oltás.

Viszont úgy tudom csak néhány évig véd. Akkor erre figyelni fognak? Mert ha tiniként vagy felnőttként kapja el, akár meddő is lehet.

Vagy így is átesik a bárányhimlőn gyerekként, csak gyenge lefolyású lesz?

Nem oltásellenes kérdés, inkább "tudatlanság". Túlságosan különböző információkat mondtak az orvosok is.



2019. jan. 1. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiamat 5 évesen oltattam be tavaly. Azt mondta az orvos, el fogja így is kapni, csak szinte észrevétlenül, és a közösségből sem kell kivenni.
2019. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De akkor onnantól védve lesz, mintha oltás nélkül kapta volna el?
2019. jan. 1. 21:04
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem sok ertelmet latom


Nalam a gyerekek szinte tunetmentesek voltak

A fiamon osszesen 4 poty volt ebbol harom egymas mellet a doki is bizonytalan volt h az e mert kivakarta seperc alatt

O pl siman ment oviba igazolassal h semmi baja

A nagylanyomon ra ket hettel jott ki ugy 6 poty amibol a feje volt 4 a haja alatt. Szinten vegig oviban volt mert mar keson ismerte fel a doki h hat lehet h az

Egyik sem viszketet neki nem vakarozott


De az egyik kislany az oltas ellenere is a korhazba kotott ki ... A masik kisfiu 3 hetig volt otthon annyi kijot rajta

Mind a ketto oltast kapot


A tobbi gyerek atlagosan elte meg ...


Szal a gyerek imunrendszertol fugg hogyan reagal a fertozesre ... Van aki jol van aki rosszul

Oltas ide vagy oda de ezt elore lehetetlen megmondani ...

2019. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azt értem, hogy egyéntől függ milyen mértékben jön ki.

De az oltás (mivel kötelező lesz) meddig védi?

Ha "semmit sem ér" miért lesz kötelező?

2019. jan. 1. 21:57
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Aki egyszer elkapja, az többször nem. Ugyanannyi az esélye hogy elkapja oltással, mint anélkül. Tehát kérdésedre válaszolvan, ha a gyerekedet beoltatod, de gyerekkorban mégsem kapja el, felnőttként ugyanolyan súlyos lehet, mint ha be se oltatod.
2019. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem ertem miert lesz kotelezo...

A baranyhimlo 1x elkaphato betegseg (nagyon ritka eset ha 2x kapod el, de ott valszeg nagyon tavoli torzs a masodik fertozes, mert h tobb torzse is van)

Az oltas mellet ugyan ugy elkapja annyi h elvileg kevesbe terheli meg a szervezetett de csak elvileg. Az oltas nem ad normal vedetseget.


Nem vagyok oltas ellenes de spec ebben inkabb uzletet erzek mint valos szandekot. Ha mar oltas akkor influenza vagy rota.

Az exem gyogyszergyarban dolgozik spec pont gyerekenek adhato oltasokat gyarto soron ... Hat inkabb nem akartam tudni h mit kotyvasztanak oltas cimszo alatt es a vakcina milyen osszetevoket tartalmaz...

A kotelezokkel egyet ertek amugy... Komoly betegsegek ellen vedenek

De a baranyhimlo hat az nem igazan az ...

2019. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6 Nekem is ez az egy a gondom vele.

Nem halálos járvány ellen véd.

2019. jan. 1. 22:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre még nem kötelező. Január 1.-től akarták bevezetni, de csúszik. Úgy tudom, most már sokkal agresszívabb lefolyású a bárányhimlő, mint 20-30 éve, ezért kampányolnak az oltás mellett.

Én azt olvastam, hogy lehetnek súlyosabb szövődményei, de termékenységgel összefüggő nem ismert. Illetve annyi összefüggés van, hogy az első trimeszterben fejlődési rendellenességet okozhat a magzatnál.

Igen, aki megkapja az oltást, ő is áteshet a betegségen, de sokkal enyhébb lesz a lefolyása.

Elméletileg egy életen át véd, de ez az oltás csak 20 éve létezik, így nincsenek pontos információk a védelem hosszúságáról. Annyit viszont már tudni, hogy 20 év után is még kimutatható az oltás a szervezetben. Rendszeresen ellenőrzik azokat,akik elsők közt kapták meg, és ha úgy látják csökken a védettség, akkor bevezetnek még emlékeztetőket.

2019. jan. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se értettem először, aztán volt alkalmam foglalkozni a dologgal. Először is, ha kötelezővé teszik és minden kicsi oltva lesz ellene, mire felnőnek nem lesz kitől elkapni vagy legalább is írtó kicsi lesz rá az esély (lásd pl kanyaró). Másodszor, mostanában egyre több a szövődmény is. Harmadszor ha esély van rá, hogy megvédhetem a gyerekemet egy 2 hétig tartó betegségtől, ami legtöbb esetben magas lázzal, kellemetlen vakarózással jár, akkor miért ne tenném.

Nem vagyok oltásfanatikus, nem is akartam beoltatni a fiamat, de láttam mit csinált a bárányhimlő az unokatesóival, volt esélyünk elkapni, de szerencsések voltunk.

2019. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"mire felnőnek nem lesz kitől elkapni "

Akkor ezek szerint külföldön is kötelező? Mert a bárányhimlő a világon mindenhol jelen van és évente 1x tuti felüti fejét.


Lehet hogy úgy tűnik oltásellenes vagyok, de tényleg nem.

Egyszerűen ezt az oltást nem értem miért kötelezik.

Nincs kellő tapasztalat még, tehát a mi gyerekeink lesznek a kísérleti nyuszik?

Nem halálos kimenetelű. Kellemetlen és lehet szövődménye, de egy influenzából is lehet kórházi kezelés.

Tehát nem tudom mi az indok, ami miatt muszáj minden kicsit beoltani.

2019. jan. 2. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!