Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Másfél éves babának fel óráig...

Másfél éves babának fel óráig magasabb a testhőmérséklet, aztán fél óráig nem és ez ismétlődik. Van valakinek tapasztalata ebben?

Figyelt kérdés
Kislányom vasárnap este belázasodott, fél óran belül 39 fokra szökött fel a testhöje. Kúppal 10 perc alatt lent volt, azóta viszont kb. fél órás intervallumban valtozik a 38-38,5 és a 36,6-37,2. A kedve ugyan ilyen ingadozó, sokat van kézen. Ma reggel hányt egyszer, de semmi több. Van valakinek tapasztalata ilyen ingadozó testhőmérséklettel? Mi okozhat ilyet?

#láz #hányás #1.5 éves #ingadozó testhőmérséklet
2019. jan. 1. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi okozhat ilyet? Az immunrendszere ami küzd a lázzal.

Lehet érdemesebb lenne kivételesen nem gyógyszerrel csillapítani, mert úgy tűnik egyébként jól működik a gyerek védekezőrendszere. Próbáljátok ki a hűtőfürdőt ha 39 fok fölé csúszna a láza, vagy nagyon bágyadt lenne.

2019. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyetlen egyszer kapott kúpot. Lázcsillapítás nélkül ingadozik ennyire. Igen, dolgozik az immunrendszere- de akkor vagy hosszabb ideig lázas, vagy nem. Nem pedig fél óránként egyik percről a másikra szökik fel.
2019. jan. 1. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyerekápoló vagyok. De, van ilyen, normális.
2019. jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nalunk is volt

Ha belazasodott bealudt hagytam ha eppen ebren volt akkor hutofurdo

2 nap alatt tul volt mindig a betegsegen

2019. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szegény így nem alszik csak rajtam. Többször volt már lázas, de akkor mindig magas volt és nem ugrált így neki. Ezerszer jobban viselte mint ezt az ingadozást.
2019. jan. 1. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!