Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Lányomnak (2 éves) 31-e óta ment a hasa. Tegnap hajnal ota eltelt 24 óra a 2 széklet között, tehát gyakorisagban nem sok, viszont ma is hajnalban volt neki, még mindig nagyon híg és nagyon sok.

Enni nem nagyon eszik (tudom, ilyenkor ez előfordul, bár már fél kilót fogyott az elmúlt héten.)

De hogy még mindig ilyen neki 4 nap után is?



2019. jan. 3. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Kap rá valamit? Más tünet is van?

Mert a "normális" kicsit tág fogalom. Van olyan betegség ami több napos hasmenéssel jár igen, de attól még egy 2 éves gyerek elég hamar ki tud száradni.

2019. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy normális. Vírus, vagy baktérium okozhat ilyet. Az én lányomnak ha hasmenése van, akkor az általában legalább 1 hétig tart. Ráadásul nincs is a te gyerekednek sokszor egy nap.

Orvoshoz el lehet menni azért, ha baktérium okozza akkor jobban elhúzódhat és a doki ír fel rá gyógyszert, meg tud felírni rehidráló folyadékot ami pótolja az ásványi anyagokat a szervezetében és nem szárad ki. Bár a kiszáradás inkább akkor szokott lenn ha napi 7-8 széklet van minimum.

2019. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__beteg..

Itt az előzményem, voltunk orvosnál tegnap, de csak a probiotikumot mondta. Normaflore-t kap tegnap óta, de a rehidrálót nem tudom beadni neki (nem issza meg.)

Már azt gondoltam tegnap, miután hajnal óta nem volt széklet, hogy vége van, erre hajnalban arra ébredtünk, hogy szó szerint úszunk a.... (Mióta beteg, csak köztünk alszik.) Ezért ijedtem meg most, hogy még mindig tart. Na meg kevesebbet pisil.

Volt ez a vírus a családban másoknak is, nekem is, de 2 nap alatt lezajlott. Szegénynek ez az 5.napja már (30-án hányt, másnaptól megy a hasa.)

2019. jan. 3. 18:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van, már 6. napja, ma pl egész nap nem volt neki, de tegnap 1 órán keresztül járt a bilire hasmenéssel.

Kedélye jó, csak evés után jön ki nálunk, unokatesója is ennyi idős ő is ezzel szenved.

Most ilyen vírus van, ki kell teljesen ürülnie a belekből, székletfogót ne nagyon adj neki.

Sokat igyon az a lényeg ,enni is napi többször csak keveset.

Nálunk ez a baj hogy kiéhezik és hirtelen akar sokat enni utána meg szenved.

2019. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!