Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Sinupret helyett mit ajánlotok...

Sinupret helyett mit ajánlotok 5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Kisfiam múlt hét óta köhög hurutosan. Csütörtökön voltunk orvosnál, és Sinupretet ajánlott. Viszont mióta kapja iszonyatos hasmenése van szegénynek, már olyan piros a popója, hogy sír a popsitörléskor is. Ráadásul úgy veszem észre, hogy nem is nagyon használ neki. Ma még erősebb köhögése volt, mint korábban. Milyen egyéb köptetőt/köhögéscsillapítót javasoltok, amit 6 hónapos kor alatt is lehet használni? Úgy láttam a lándzsás útifű sajnos még nem adható. Stodal esetleg, de az nem tudom mennyire hatásos.
2019. jan. 7. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel a gyerekorvost és mondd el ezt neki. Aztán majd ő ajánl másik gyógyszert, vagy ha szükségesnek ítéli, visszarendel kontrollra, hiszen ha romlott/erősödött a köhögése, lehet szeretné újra meghallgatni a tüdejét. Bármi is legyen, beszélj vele, tudni fogja mi a teendő, az is lehet,hogy vényköteles készítmény lenne hatásos, ahhoz meg majd recept kell. Felhívni nem áll semmiből és szakszerű választ kapsz.
2019. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm!
2019. jan. 7. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk Sinupret helyett Ambroxol szirupot ajánlotta a gyerekorvos.
2019. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Felhívtam. Közölte, hogy nem valószínű, hogy a Sinuprettől megy a gyerek hasa, szerinte inkább a fogzás okozza. Nem nyugodtam meg, és a gyerek továbbra is köhög...
2019. jan. 9. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, ez nem jó hír. Mondjuk ha ennyire nemtörődöm, lehet orvost kéne váltani kérdező, mert akkor később is ennyire lehet majd számítani a gondosságára. A hasa is megy még mindig? Nekünk bérletünk van a pulmonológiára, egyik fiam asthmás, másik kicsinek kruppos volt, mindkettő folyamatosan köhögött vagy ugatott valamitől, rengeteg hurutos periódussal, de ilyen pici babánál mégiscsak az volna a biztos amit a doki mond, hihetetlen, hogy ennyivel lerázott. Hurutos köhögésre valóban az ambroxol szirupot szokták adni ilyen piciknek, az nem vényköteles, de mondom, én nem javaslok neked semmit szívesen, mert nem vagyok orvos, a látatlanban, szakképzetlenül gyógyszert javaslás meg pláne nem kenyerem. Anyaként majd eldöntöd, próbát talán tehetsz vele, mivel kiadják recept nélkül, nagy bajt tán nem lehet vele csinálni, de ugye éjszakára már megint csak más típusú készítmény kéne, hogy aludni is tudjon rendesen, a köptető, nyákoldó félék csak nappal adhatók. Kérdezz meg egy gyógyszerészt, nálam biztosan ő is okosabb és jobbulást a picinek!
2019. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül az is igaz, hogy a fogzástól is mehet a hasa és lehet valóban nincsen összefüggés a köhögésre adott készítmény és a hasmenés között. Lehet fogzik és köhög egyszerre szegény, nem egyszerű ilyenkor a tüneteket elkülöníteni. Volt szünet a sinupret adásában? Akkor elmúlt a hasmenés?
2019. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tartottam 1 nap szünetet, de a hasa továbbra is ment. Utána újból kezdetem adni a Sinupretet, hogy a köhögése legalább enyhüljön, de így mára már akár napi 8 hasmenés is van, és nem csak evések után. Szegény már akkor is sír, ha a pelenkázóra fektetem. :( Egyeztettem időpontot egy másik orvossal. Este tud fogadni. Ő konkrétan megmondta, hogy látatlanban nem mond erre semmit.
2019. jan. 9. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!