Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek allergiàs lett a...

Akinek allergiàs lett a gyereke a kutyaszőrre mit tur ajànlani?

Figyelt kérdés
Voltam vizsgàlaton, sajnos allergiàs a kislànyunk. Most kezdünk egy gyògyszerrel de eddig nem sokat segít. Megjegyezném, megoldàst keresünk, a kutyust nem akarjuk tovàbb adni!
2019. jan. 16. 11:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*tud
2019. jan. 16. 11:06
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos az allergia olyan dolog, hogy amíg az allergénnel érintkezik, addig tünetet fog okozni. Én anno felnőttként szintén nem váltam meg szeretett háziállatainktól, hanem pár évet végigviszkettem és -tüsszögtem, de a gyerek miatt megtenném, mert nekik általában súlyosabb formában jelentkezik, hosszú távon asztmát okozhat, na meg egyszerűbb és egészségesebb, mint gyógyszert szedni. Ha van rá megoldás, olyanhoz kéne szerintem adni a kutyust, ahol látogatható.
2019. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy nem segít így. Egy allergiás ember gyógyszer mellett sem érintkezhet folyamatosan az allergénnel. Szerinted akkor ki diétázna? Mindenki bedobna egy antihisztamint és vígan inná a tejet, enné a mogyorót, stb.
2019. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha a kutya marad, akkor a tünetek is maradnak. El kell dönteni, hogy mi a fontosabb.


Így a gyerek szervezetét folyamatosan kiteszitek az allergénnek, még az állandó gyógyszerezés sem fogja tudni teljesen elnyomni a tüneteket. Gondolj bele, pollenszezonban is gyakran csak enyhíti a tüneteket a gyógyszer, de meg nem szünteti teljesen.


Szóval mit tehettek? Kutya nem jár be a lakásba, nem megy fel a bútorokra, nem hullajtja a szőrét a szőnyegre, a kislány lehető legkevesebb fizikai kintaktba kerül vele, és mindenki azonnal kezet mos a kutya után, amikor bemegy a laksába. ha a kislány kint van a kutyánál, akkor utána átöltözés (lehetőleg nektek is, hogy ne hordjátok a szőréát szét a lakásban), mosakodás...

2019. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megoldàs lenne, jelenleg is szüleimnél van (egy vàrosban lakunk)ahol nagyon szeret( nyaralàskor is mindig Ort van vagy ha hosszabb időt elutazunk) Egyedül sincs mert nekik is van egy kutyàjuk. Csak hàt már most is nagyon hiànyzik de persze a gyerek az első.
2019. jan. 16. 11:17
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Akkor probléma megoldva ;)
2019. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

"Egy allergiás ember gyógyszer mellett sem érintkezhet folyamatosan az allergénnel"


Azért ez nem mindig megoldható.

Szerinted a pollen vagy parlagfű allergiások éljenek üvegbúra alatt? Vagy lőjék magukat a Holdra???


Kérdező, én megértelek. Kutyás vagyok, és gyerekem is van Igaz, allergia nincs, de biztosan maradna a kutya is, ha lenne.


Szerintem az orvossal beszéld meg, mert itt csak azt fogod kapni, hogy ne éljen veletek a kutya.

2019. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod utolsò, igazad van.
2019. jan. 16. 11:51
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
A pollenallergiások elég nagy része is bizony - reklámok ide vagy oda - hiába próbál ki mindenféle a gyógyszert, amíg szezonja van, addig szarul van. Sok ismerősöm van, akik ezért utaznak el a parlagfű idején, próbálnak maszkot hordani, vesznek légtisztítót és hasonlók - szóval szerintem ha lehetne, inkább élnének búra alatt. Biztos nehéz gyereknek, felnőttnek is feldolgozni a szeretett kutyus hiányát, de tuti, hogy az orvos sem fogja azt tanácsolni, hogy nyugodtan éljen vele együtt.
2019. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Az allergia nem vicc, főleg nem gyereknél. Ilyenor sajnos még nagy eséllyel súlyosbodik, ha az allergzàló faktor nem kiiktatható.

Az asztmas tünetek kesobb jelentkeznek es az fulladassal jar. Edesanyam es a kistesóm allergiaja toll, por, szőr is enyhén kezdődott, utana mar rengetegszer fulladtak. Vegul az osszes tollparnat dunyhat ki kellett dobni, kisállatoktol megvalni, alaposan takaritani. Utana a fulladasos rohamok megszuntek (allergia maradt, tusszoges, szemviszketes stb.)

Kesőbb edesanyamna lett kutyaja mvel akkor nem volt feltuno a tunete igy a kutya tobb evig vele elt a lakasban. Azonban amikor meghalt, anyukam rajott es l is meselte, hogy sokkal jobban van, hogy mar nem kohog honapokig, nem pruszkol annyit es a szeme se gyulladt be azota es hogy soha tobbet kutya.


Gondolom a kutyad hamarabb volt mint gyereked. Ilyenkor ha ennyire nem nezed a gyereked erdeket (en azonnal a kutyusnak keresnek masik gazdit, hiszen a gyerekem lenne az elso), akkor minek szultel?

Sajnos az pech, hogy pont a te gyereked pont a szorre allergias lett. Az enyem is allergas lett de masra, amit nem iktathatok ki:-(. Es fontis tudni, hogy aki allergias annak az ellergia miatt folyamatsan le lesz gyengulve az immunrendszere es emiatt mas betegsegeket is konnyebben fog elkapni. Ha meg szteroid tartalmu szerre lesz szuksege akkor az egy kislanynak nagyon nem hianyzik de kisfunak sem:-(.

Az en gyerekem minden allergias szezonban meg vegigszenved egy ket horgogyulladast, mandulagyulladast is nehany jo kis virusfertozest.


Ha szereted a gyereked ot valasztod:-/.

2019. jan. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!