Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem múló kiütés és doki...

Nem múló kiütés és doki szerint “nem beteg” kombináció. Melyik kiütés típus az, ami annyira makacs hogy sok minden ellenére sem múlik?

Figyelt kérdés

Több mint egy hete meg van már a fiamon. Csak a végtagokon és az arcon. Állítólag nem illik bele egyik betegségbe se. Szegénynek egyre jobban viszket már és még várunk a bőrgyógyász időpontra..

Amíg nem jutunk el oda, mire figyeljünk? Örülnék ha lenne valaki aki kiismerte volna már a kiütések fajtáit.

Mosószert váltottunk nemrég, de azt már kiiktattam és a ruhatárát átmostam, de ugyanúgy minden nap bepirosodik ha vakarózik (amúgy meg bőrszínűek). Nem múlik, nem enyhül.

Fenistil csepp és Calcimusc megy, de már egy hete...


2019. jan. 20. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a lányomnak pont most lett, az egész teste egyre rosszabb lett és már szinte teljesen elkaparta mindenhol.


Végre bejutottunk börgyógyászhoz és rögtön tudta, hogy Neurodermitise van. Kapott egy nagyon erös gyógyszeres krémet, amitöl most 4 nap után már kezd egy pici változás lenni, és egy krémet. Nem zuhanyozhat. Egyhéten 2x fürödhet olivás vízben. Hajat csak úgy moshat, hogy ne érje a sampon a testét. Nem ehet citrusféléket, paradicsomot, és minden aminek magas c vitamin tartalma van csak kisebb mennyiségben. Csak pamutot hordhat, és éjszaka hüvösben kell aludni.


Míg nem értek oda a börgyógyászhoz keress neki gyógyszertárban olyan testápolót amit neurodermitiszes börre jó, és napi 3x kenjed vele mindenhol. Ezzel akkor sem ártasz, ha más betegsége lenne. Ès semmi esetre se érje víz a börét max heti 1-2x.


Amikor jobb idö lesz és ezek elmúlanak ez is elmúlik.

2019. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lányomnak ilyen tünetekkel lepkehimlője volt. Több mint egy hónapig tartott, antihisztamint kapott rá.
2019. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezeket mind meg tudta állapítani a bőrgyógyász igaz?

Gyerekorvos a kísérő tüneteket figyelte, főleg mivel volt skarlátos, hozzá vittük először.

De ez most teljesen más. Remélem kiderül hamar mi a gond :(

2019. jan. 20. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


mi is 2x voltunk a gyerekorvosnál. Ö is elgelöször a gyerekbetegségeket vette át, amire nem volt tipikus ok. Az allergianak is fura volt. De elöször allergia gyógyszert adott, ami 3 nap után egy picit sem hatott, csak még rosszabb lett.Akkor már az egész tetse vérzett a vakarózástól.

Nagy nehezen még aznapra kiharcoltam, hogy a börgyógyász lásson minket. Ö rögtön tudta, föleg, hogy a neurodermitisz örökölhetö, több más betegséggel össze függ, nálunk rögtön lehetet tudni, hogy az egyik nagymamától örökölte.

A fentebb amit leírtam tanácsot ö mondta.

De amit te leírsz a gyerekedröl az szinte teljesen megegyezik az enyémmel.

2019. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1000-féle dologtól lehet. Amikor a lányunk lett kiütéses és a háziorvos nem tudta megmondani mitől van, én még aznap elvittem bőrgyógyászhoz. Igaz 7000 Ft-ba került, de nem hagytam hetekig szenvedni.
2019. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én sem akarom szenvedtetni, hidd el. Adtam az orvos szavára, eleget tettem a kérésének, hogy adjuk a Fenistilt és a Calcimuscot és jó lesz. Eltelt egy hét és adott, hogy ez nem jött be. Viszem is máshová. Szerintem ez egyértelmű.


Másik, baba korában is volt hasonló, pont a hozzátáplálás megkezdése előtt, amire kb ugyanezt mondta a doki és az a kiütés magától el is múlt. Emiatt nem vittem 2 nap után azonnal bőrgyógyászhoz. Látható volt, hogy hajlamos az ilyesfajta érzékenységre.

2019. jan. 20. 12:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok. A gyerekorvos azt mondta allergia. Másnap mentünk a bőrgyógyászhoz, még a küszöböt át se léptük máris mondta hogy ez lepkehimlő.

Biztos hogy ki fog derülni mi az ne aggódj.

2019. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Atiópiás Dermatitiszt (ekcéma) állapítottak meg. Viszont ezt csak úgy "ránézésre", igazából meg sem érintette meg semmi. :D
2019. jan. 22. 20:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Mit irtak fel rá? Az én lányomnak is van, de eddig még semmi nem használt.
2019. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Fenistil cseppet (eddig is használtuk, az kb semmit nem segített, még a viszketés ellen se), Advantan-refrigerans-ot, meg egy fürdetőt, amit a leletpapíron nem tüntettek fel, csak úgy hogy "fürdető", a recepteket meg már beadtuk a patikába.

Ezek mind gyógyszertárban kikeverendő dolgok.

2019. jan. 22. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!