Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisfiam 4 éves elmúlt, érdemes...

Kisfiam 4 éves elmúlt, érdemes beadatni a bárányhimlő elleni oltást neki?

Figyelt kérdés
Mennyi idő kell elteljen a két oltás között ?
2019. febr. 7. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Nekünk is 4 volt a nagyobb mikor megkapta, nem emlékszem mennyi idő telt el a 2 között
2019. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Mindenképpen! 6 hét kell a két oltás között. Emla krémet ismered? Oltás előtt fel kell kenni, teljesen érzésteleníti a bőrt, észre sem veszi a szurit, nagyon hasznos.
2019. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Fiam 4,5 évesen kapta.

4 vagy 6 hét telt el, erre pontosan már nem emlékszem.


Semmivel nem kellett kenni, dokinéni befújta, és már adta is az oltást. Fiam nem nézett oda, fel sem tűnt a szuri neki.


Ezzel nem kell otthon maradni, ha elkapja, és szinte észrevétlenül át is megy rajta a himlő.

2019. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Az én orvosom nem javasolta. Fiam van, azt mondta lány gyermeknek pl akkor sem adja be ha kérik. ( ha felnő a kislány és terhes lesz, a magzata simán elkaphatja a himlőt a méhben, az meg ugye nagyon veszélyes). Én pl nem adatom be.
2019. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, érdekes, hogy hamarosan kötelező ez az oltás, és ennyire 2 féle tájékoztatás van.


A mi dokink szerint ugyanúgy elkaphatja, csak nem kell otthon lenni vele, és nem lesz pöttye (max pár darab), nem vakarózik, tehát lehet, észre sem veszem.


És az is furcsa, hogy az orvos megtagad egy ellátást. Én azért ezen is elgondolkodnék. Hisz te vagy a szülő, TE DÖNTÖD el hogy egy választható oltást megkap-e a gyereked! Ő javasolhat, de a döntés a tied.

2019. febr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Érdekes az orvosod. Én pl nem voltam bárányhimlős soha, azaz védett sem vagyok. Ezen elméletet követve nem szabadott volna 3 gyereket szülnöm, mert mi van, ha elkapom közben?

Elmondom, hogy pl a lepkehimlő ellen nincs oltás. Egyáltalán nem veszélyes, de ha terhesen kapod el, akkor valószínűleg elmegy a baba. Na ezzel mit kezdene a doki?


Kérdésre válaszolva, érdemes!

2019. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!