Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináltok ha orrszívás...

Mit csináltok ha orrszívás közben vagy után elkezd vérezni kisbabátoknak orra?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mit csináljak ha csak úgy vérezni kezd? Gondolom nem kell dokihoz vinnem, csak akkor ha nem áll el.
2019. febr. 8. 09:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk megnézném, nem sorjás-e az orrszívó, s hátha azért sértette fel.


Alapjáraton nem szabadna vérezni, nem tartottad oda túl sokáig, és túl nagy fokozaton? Vagy nem toltad fel túlságosan?

2019. febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

Mióta porszívózod az orrát? Ha hetek óta nem gyógyul a nátha érdemes elvinni az orvoshoz. Az a baj a porszívós orrszivóval, hogy nagyon kiszárítja az orr nyálkahártyáját. Így könnyebben sérül, vérezhet is az orra+a fertőzéssel is nehezebben boldogul így.

Nem tudom mennyire náthás, milyen volt az orrvérzés, de arcüreggyulladást is jelezhet, szóval én mindenképpen elvinném az orvoshoz.

2019. febr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Valamit rosszul csinálsz. 6 év használat, 2 gyerek után egyszer se volt ilyen.

Megfelelően nedvesíted? Jó a szög? Nem szabad az orr falához nyomni.

2019. febr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nincs megfázva csak szipogott, gondoltam kiszívom neki. Mostanában nem is szívtam. Ahogy elkezdtem kijött egy keményebb darabka orrváladék,ami kicsit véres volt. Azonnal abbahagytam. Nem vérzett csak eszembe jutott hogy ha lesz olyan akkor mit kellene csinálnom, ne akkor gondolkozzak rajta. Egyébként semmivel nem szoktam nedvesíteni, nem tudtam hogy kell.
2019. febr. 8. 10:08
 5/15 anonim ***** válasza:
En a babamnak csak epp hogy odatartottam mar ki is jott a maradekot pedig letoroltem
2019. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%
Még az orrszívó leírásában is benne van. Gyerek mellett hogy engedheted meg azt a luxust, hogy nem olvasol utána?
2019. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Arianna orrszívónk van. Elolvastam a dobozon lévő minden egyes betűt. Plusz a gyerekorvosunk is elmondta hogy csináljam. Szóval ahogy az előbb is írtam, ilyenről még nem hallottam hogy nedvesíteni kell.
2019. febr. 8. 10:19
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Nekünk is Arianna van és benne is volt papír, nem csak a dobozon és rajta volt, hogy tengervizes sóoldattal együtt használandó.
2019. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Akkor viszont nem kell egyből orvoshoz rohangálni. Tényleg érdemes tengervizes orrsprayt használni, de az is lehet, hogy alapból száraz nálatok a levegő. Erdemes egy kicsit a levegőt is árásítani.
2019. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

#8 jòt nevettem. 😂😂😂 A tengetvizes orrsprayt a gyerek orràba kell fùjni ès picivel utàna kell kiszìvni. Nem az orrszìvòt nedvesìted.

Kèrdező! Nàlunk is előfordult màr, hogy a kiszìvott vàladèk ròzsaszìnes, enyhèn vères volt. Ha ez nèha-nèha fordul elő, ès nem nagyon vères, szerintem nem kell megijedni. Nàlunk, felnőtteknèl is előfordul, mikor meg vagyunk fàzva, hogy picit vèreset fùjunk az orrunkbòl.

Egyèbkènt èn sajnos gyakran fel is sèrtem a kislànyom orràt, mert annyira nehezen lehet neki kiszìvni valami miatt, hogy muszàj picit feljebb tolnom neki, különben meg sem mozdul a vàladèk. Picit az arcàt is fel hùzom az orra mellett a kezemmel, ès ìgy kijön neki.

2019. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!