Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fulbe ultetett tubust kivegyek...

Fulbe ultetett tubust kivegyek altatasban, vagy inkabb varjunk, meg kiesik?

Figyelt kérdés

Azt az informaciot kaptam, hogy 3 honap, de akar 1,5 ev is lehet, mire a tubus kijon. Mandulamutet utan vagyunk 6 hettel a gyerekemmel, nagyon szeretett “uszni” (3 eves lesz mindjart, babauszasra jartunk), a fulebe viszont nem engedi betenni a szilikonos fulvedot, igy meg nyaron sem merem majd bevinni a Balatonba vagy Velencei-toba, pedig fogunk menni.


A kerdesem az lenne, hogy megeri varni akar 1-1,5 evet, vagy inkabb vegyek neki ki elobb? Az ugye ujabb altatasos “mutettel” jar.Az is erdekelne, hogy akinel kiesett, mennyi ido utan, es hogy vettetek eszre?



#tubus #mandulaműtét #ujabb mutet
2019. febr. 18. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

1.: Miért nem a kezelőorvost kérded?

2.: Attól, hogy kijön a tubus, attól még ott marad a lik, és annak kell sacc/kb. 1 év, mire beforr, HA beforr! Így a Balcsi idén mindenképp kilőve, ha nem engedi a füldugót!

2019. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Nekünk 8 hét után kivette az orvos mert a fiam vízilabdázott nem lehetett kihagyni több időt. Műtétkor a lyukat összevarják szóval 1-2 hét és lehet úszni.
2019. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Lehet a sima füldugó kényelmetlen neki, esetleg csináltassatok olyat ami a saját fülére készül, leveszik a mintát a formájáról előtte. A fiamnak olyan van (4 éves) és első perctől szívesen használja. Tavaly tavasszal lett tubusa, nagyon féltem a nyártól, de a dugóval meg egy szilikon úszósapkával nem maradt ki semmi jóból.


Nekünk azt mondta az orvos (mellesleg a nagyapja) hogy majd kiesik, fel se merült hogy újra műtené hogy kiszedje hamarabb...

2019. febr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


#1, 1,5 het mulva megyunk kontrollra, akkor talan meg tudom kerdezni, ha lesz konzultaciora lehetoseg. Klinikan csinaltak neki, mindig mas az orvos, Nemetorszagban elunk, itt mas rendszer van. Termeszetesen az orvostol is meg fogom kerdezni, ha nem felejtem el, de ez nem olyan egyszeru, mikor a gyerekre is figyelni kell kozben, meg a megbeszelesre is keves ido van helyben. A masik, hogy nekunk is at kell ezt gondolni, ezert erdekelt, hogy kinel hogy volt, erdemes-e elobb kivetetni. Koszonom, hogy leirtad, hogy a gyogyulasi ideje a dobhartyanak ilyen hosszu, en azt hittem, atubus bentlete miatt nem forr ossze, es ha kiveszik, magatol osszeforr, de akkor ezek szerint nem. Ha ossze kellene varrni, akkor inkabb megvarnank szerintem, hogy magatol begyogyuljon, koszi az infot, #2-es!


#3, nem az a baj, hogy nem kenyelmes nei, hanem hogy utalja, ha hosszabb ideig a fuleben van valami. Probalgatuk mar fejhallgatokkal is kulonbozo meretekben, mikor latta, hogy mi azt tesszuk a fulunkbe. A jateksztetoszkopja veget siman beledugja, de ami kicsit melyebben bemegy a hallojarataba azt utalja. Van olyan vajon, ami ugy vedi a fulet, hogy nem, vagy csak minimalisan megy bentebb?

2019. febr. 19. 09:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, 3-as vagyok, azért mondtam az anatómiai füldugót (fülillesztéket) mert annak pont ez a lényege hogy nem kell felnyomni a gyerek agyáig és mégis tökéletesen szigetel.


Így néz ki: [link]

2019. febr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!