Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beszélni még nem tudó kisgyere...

Beszélni még nem tudó kisgyereknél honnan vettétek észre, hogy húgyúti fertőzése van?

Figyelt kérdés
Olvastam a tüneteket de az étvágytalanságon kívül nem stimmel semmi más.Nincs láza,hőemelkedése sem.Viszont így délután 1 órán belül kétszer odakapott a pelushoz és sírt, belenéztem a pelusba de nincs pisi se benne vagy legalábbis minimális.

2019. febr. 26. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Bűzös a vizelet olyankor, és láz is kíséri mindenképp.

Sajnos az egyik kislányom visszaeső volt ebben, mindig magas láz és bűzös vizelet kísérte. Szerintem véletlen kapkodott a pelus hoz, nem is tudják meg hol fáj nekik, sokszor még kiscsoportos sem tudja csak, hogy faj

2019. febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az orvos vizeletvizsgálatra küldte, így derült ki.
2019. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2


De milyen tünete volt?Én is tisztába vagyok azzal, hogy vizeletvizsgálatot csinálnak ilyenkor:)

2019. febr. 26. 18:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Elsőre semmi tünete nem volt. Játszott, evett, aludt, nem volt bágyadt, nem volt hője, nem volt büdös a pisi, majd minden előzmény nélkül a semmiből felszaladt a láza, lázgörcsöt kapott és az intenzíven kötöttünk ki. Ott is csak a 3. napon jöttek rá, mert elsőre elkeverték a rutin vizeletvizsgálat eredményét. Ekkor 7 hónapos volt.

Az összes többi alkalommal mindig a láz volt az első tünet.

2019. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, hát őszintén szólva nem nagyon emlékszem már, de valszínű az volt, hogy nem volt nem volt semmi tünete, csak a láz, és ekkor az orvos úgy gondolta h megnézi a vizeletét is (ottani gyorsteszttel), hogy azt is kizárja, csak egy zacsiba kellett gyűjteni a vizeletét.
2019. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha most bevinném az ügyeletre akkor is gondolom vizelet kéne, hogy lássanak valamit.Van itthon egy-két vizeletes zacskó ,de csak nagyon minimális pisit tudtunk összeszedni tőle a többi mellé folyt.Már jár, aztán így elég nehéz egy helyben tartani, hogy legyen elég vizsgálni való.Gondolom ügyeleten is csak kiküldenének bennünket vele míg nincs elég pisi ugye?
2019. febr. 26. 19:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen ügyelet. A sima háziorvosi ügyeletet is volt h kellett hívnom ott azt mondták h ne vigyünk vizeletet mert ők nem tudják megnézni.

Én a helyedben várnék reggelig és elvinném a háziorvoshoz.

2019. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyém nagyon kicsi volt, 5 hetes. Normálisan evett, láz, hőemelkedés nem volt, viszont a hízása megállt és rengeteget sírt. A vizelete elég büdös volt. Neki zsúfolva volt gennyel a vizelete, mégse volt lázas.

Egyébként nem kell sok vizelet, egy kicsi is elég. Igen kint meg kell várni, amíg sikerül. Vagy gyerekorvostól kérsz beutalót vizeletvetelre, patikában tudsz tégelyt venni és be tudod vinni a laborba. Az eset után én voltam paramami, vittem így vagy 3x vizeletet (szerencsére azóta se jött vissza, 3 éve)

2019. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennyivel az ügyeletre? Teljesen felesleges. Csak összeszednétek valami valósat.
2019. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!