Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti mennyire náthásan engeditek...

Ti mennyire náthásan engeditek a gyereket még suliba?

Figyelt kérdés
Van egy hatodikos lányom, aki történetesen eléggé meg van fázva. Láza nincs. Ma már itthon akartam tartani, de ő nagyon menni akart. Azt sem akarom, hogy sokat hiányozzon, de rossza anya sem szeretnék lenni. Ti ezzel hogy vagytok?

2019. márc. 5. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem engedném suliba. Az adja a többinek ők meg vissza neki. Akkor még tovább lesz otthon. Pár napot kibir otthon amíg jobban lesz.
2019. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg jó a közérzete, addig engedem. Van, hogy simán el is múlik egy kis nátha, de ha színesedik és láthatóan nem érzi jól magát, nem jól alszik, alig bír felkelni reggel, akkor már nem engedném. Illetve ha kicsit náthás csak, de hőemelkedése van,akkor is itthon tartom. A nagyobb gyerkőc már rendesen ki tudja fújni az orrát, azt is jobban el tudja mondani, hogy érzi magát. Meleg teát és c vitamint adnék neki. Ha tényleg nem jól van, nem tud odafigyelni az órán, gondolom nem is akarna menni önszántából.
2019. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem semmi, ilyen egyszerűen csak meg van fázva
2019. márc. 5. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem lázas, és nem zavarja sem őt, sem a többieket (tehát óra közben nem kell 2percenként orrot fújni), akkor én nem különösebben foglalkoznék vele.

Másodikos gyerekem torokvájására, orrfolyására azt mondta az orvos, hogy reggel-este coldrex és nem kell otthon maradni.

2019. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csak ha lázas és/vagy hányás-hasmenés

Minden más esetben vitamin, tea, forró ital, torokgyógyszer, esetleg fájdalomcsillapító és kész. Ha minden náthával vagy egy torokfájással-fejfájással itthon maradna, akkor havonta itthon ülne egy hetet.

Egyébként strepsils-t, fájdalomcsillapítót, orrspray-t, meleg italt tudsz pakolni neki a suliba, szükség esetén beszedi. Gyerekként nekem is így csinálta az anyukám, sose volt bajom.

2019. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen ezzel am én is így vagyok, hogy orrot fújni tud a suliban is. Vagy bevenni amit kell.
2019. márc. 5. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!