Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ma kapott bárányhimlő elleni...

Ma kapott bárányhimlő elleni oltást a fiam?

Figyelt kérdés
Délelőtt volt tanácsadás,nagyon nehezen ment az eddigi oltásokhoz képest rosszul viselte.4-en kellettük lefogni és hányásig hergelte magát.Be is aludt az idegesség után a sportkocsiba.Hazaérve vettem észre, hogy piros pici pöttök jöttek ki az arcára.(Mint mikor megpattan egy ér) a szemei, arca és a nyaka ilyen.Ez az erőlködéstől lehet?Amúgy semmi baja nincs, láthatóan nincs rosszul.De ez kicsit idegesít ,mert eddig ilyen nem jött elő neki, de mondjuk ilyen sokáig nem is hagytam soha sírni.Késő délután lesz gyerekorvos nála is rákérdezek, de akinek esetleg hasonlóan sírós gyermeke van nálatok is voltak már ilyen piros pöttyök a gyerek arcán?Válaszokat előre is köszönöm.

2019. márc. 7. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a melegtől is lehet. A sírással kimelegszik, megizzad, ilyenkor elég, ha valami öblítős textil hozzáér a nedves bőrhöz (textilpelus, takaró, pérna, plüss) és kioldódik. Nálunk volt ilyen, nem is használtam öblítőt 3 éves koráig.
2019. márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért órákkal az oltás után még nem jön ki kiütés, mint oltási mellékhatás.
2019. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem is kifejezetten az oltás mellékhatására gondolok.Nem is úgy néz ki.Hanem mint mikor az embernek elpattannak az erei és ilyen kis piros pöttyök vannak.Olyan az arca mintha szeplős volna(amúgy nem az) csak nem barna hanem piros pöttyökkel van tele.
2019. márc. 7. 13:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod, az erőlködéstől lehet. Hányáskor is sokszor látszik ilyen, főleg a szem környékén.
2019. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-én fogtátok le, az nem lehet hogy vki kicsit jobban megszorította vagy esetleg odabyomódott pl zipzárhoz hasonlóhoz a kérdéses terület?
2019. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4. Igen a legsűrűbben a szeme környékén vannak meg az arcélén.Meg pár a nyakán.


5.Az is lehetne, de a szemei arcának az egyik fele az teljesen szabadon volt.A védőnő ölelte az meg csak pólóba volt és csak az egyik orcájához fért.Mondjuk azt nem mondom, hogy nem foghatta meg valamelyikünk jobban mert kellett is, hogy ne ugorjon le szegény az asztalról.Kicsit halványodtak neki mostanra.


Köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek.

2019. márc. 7. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!