Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 15 hónapos oltás mellékhatása...

15 hónapos oltás mellékhatása hány napig tarthat?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy hete kapta meg a 15 hónapos oltást. Ma estére belázasodott.

Hány napig tarthat ilyen esetben a láz /hőemelkedés?Tapasztalatok?


2019. márc. 12. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ez már nem az oltástól van.
2019. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az MMR oltás 7-21 napig okoz(hat) mellékhatásokat. Az ikreim pont két hete kapták. Az egyikük péntek-szombat lázasodott, a másik tegnap-ma, neki csak hőemelkedése vol. Nyűgösség jellemző rájuk, sokkal sírósabbak, mint máskor. Remélem, lassan elmúlik már a hatása...


A többi oltással ellentétben ez nem rögtön "üt", hanem a beoltott kórokozók lappangási ideje után. A nagyobbik fiam 10 nappal az oltás után lett nagyon lázas, de másnapra el is múlt. A nyüglődés viszot ott is hetekig tartott.

2019. márc. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekemen minden létező tünet kijött. Sajnos neki annyira elhúzódott a betegség, hogy végül antibiotikum kellett. Két hétig volt beteg.

Hogy aztán esetleg még pluszba elkapott akkor valamit, azt nem tudom.

A többi gyerekem max. lázas-nyűgös volt 1-2 napig.

2019. márc. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétre rá lett beteg a fiam. Éjjel lázzal és kruppos rohammal indult. A doktornő is megerősítette hogy az MMR a ludas. Kb másfél hétig volt beteg, ebből 4 napig lázas. Ugyanaz a náthás vírusféle volt mint ilyenkor télen szokás és át is esett jópáron, csak jött a tetejébe a krupp meg a láz. Nagyon ügyeltem, hogy ne fulladjon be többször, hál istennek nem is, bőven elég volt az az egy éjszaka.
2019. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!