Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ugye mekkora össze függés van...

Ugye mekkora össze függés van a gyerekek betegségét megítélö szülök között?

Figyelt kérdés

Ha egy anya egy nagy cégnél dolgozik és ha pár napra beteg a gyerek és van aki helyetesítse ott a gyerek kisebb orrfolyásánál is azt mondja az anya, hogy "ah beteg a gyerek, beteg gyereket nem viszek közösségbe" aztán még magában hozzá teszi, hogy legalább lesz ideje kitakarítani.


Egy órabérben dolgozó anyuka, vagy kicsi cégnél dolgozó anyuka, ahol szinte minden munka óra iszonyat fontos, nincs helyetesítés, vagy csak a ledolgozott órát fizetik, ott a gyerek ha komolyabban beteg is inkább elviszik ovodába, iskolába.



2019. márc. 13. 10:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nincs semmi különbség a betegség megítélésében. Abban van különbség, hogy az első anya megteheti, hogy otthon marad, mert a, van aki helyettesíti, b, nem rúgják ki, c, anyagilag nem vagja folthoz, ha x napot gyermekápolási táppénzen van. A második esetben a, anyát nincs ki helyettesítse, b, kb be se kell mennie többet dolgozni és c, nayg érvágás neki, ha nem munkabért kap, hanem gyapot
2019. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Kisebb cégnél dolgozom ahol nincs “helyettesem” mégsem viszem betegen oviba a gyereket...
2019. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Én meg a világon semmi összefüggést nem vélek felfedezni,felénk az is hozza sokszor térdig lógó takonnyal , durván köhögősen a gyereket, aki otthon van, és aki dolgozó anya , az meg kis náthánál se.

Én gyerekeim hála istennek nem betegesek.

Amikor látom, hogy nincsenek jól, igyekszem megoldani hogy otthon legyek vagy hálisten van egy mamánk, aki bevethető ilyenkor.

De szerencsére 2-3 nap max amennyit betegek.

2019. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Oh én rengeteg olyan nöt ismerek, aki tényleg köhint kettöt a gyerek és nem viszi oviba. Söt ilyet többször megéltem az orvosnál is, hogy hát kicsit köhigcsél, vagy kicsit folyik az orra(míg ott vagyunk 1 órát a vároban kb 1x köhint...) de megmutatom az orvosnak...

Ès tudom, hogy hát persze, mert akkor a doki kiírja és már lehet is otthon maradni. Sokan nem is titkolják, hogy így van idö a háztartásra is...

2019. márc. 13. 10:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
És ez neked miért baj? Amúgy meg nekem is van, hogy iszonyat köhögök, de pont míg várok az orvosnál abban az x időben nem szoktam, ebből nem kell nagy következtetéseket levonni.
2019. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ès tudom, hogy hát persze, mert akkor a doki kiírja és már lehet is otthon maradni. Sokan nem is titkolják, hogy így van idö a háztartásra is..."


És ezzel mi a baj? Ha megteheti, miért ne tegye meg?

2019. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És ez neked miért fáj?
2019. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Csak azért mert te viszed a gyereked akkor is ha beteg, más már nem is tarthatja otthon? Képzeld, hogy nem mindenki olyan lusta vagy hülye tanulni, mint te, hogy a gép mellől nem tudsz eljönni a gyárban. Van aki otthonról is tud dolgozni, és nem kényszeríti a beteg gyerekét az óvodába vagy a suliba, hanem otthon tartja hogy meggyógyuljon, pont az ilyen idióták miatt mint te, akik arra hivatkozva hogy de csak orrfolyás, olyan gyereket adnak be az oviba akinek taknya-nyála egyben. Te foglalkozz a saját gyerekeddel, más meg hadd döntse már el neki mi a betegség. Savanyú a szőlő mi?
2019. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon helyesen teszi, hogy ha folyik az orra vagy köhög, akkor otthon tartja és nem fertőzi meg feleslegesen az én gyerekem. Nem kell irigykedni..
2019. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Minden szavát osztom a 8asnak.
2019. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!