Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fitymakérdés kisfiús anyukákhoz?

Fitymakérdés kisfiús anyukákhoz?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 éves és még nem jött fel neki teljesen a bőr.

Esténként zuhany után mindig húzogatja magának egy kicsit, a felső részén már csak kb 1 mm hiányzik, de alul úgy látom jobban le van tapadva.


Nem vittem eddig orvoshoz, nem akartam, h erőszakkal felhúzzák neki. Sokat olvastam róla, hogy ez csak nálunk ilyen nagy divat, a szomszédos Ausztriában nagyon ritka beavatkozás, kivárják, míg magától feljön.


Tapasztalatokat szeretnék kérni.

- ki vitte el orvoshoz? Mennyi idősen? Nem lett-e maradandó probléma belőle?

- ki az aki úgy döntött mint én és nem vitte orvoshoz? Mikor oldódott meg magától?



2019. márc. 13. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Mi elvittük 3 évesen. Várni akartunk, de alágyült egy csomó genny és begyulladt neki, így muszáj volt. A doki megoperálta, pici metszést végzett a féken, szépen kitisztította, semmi gond nincs azóta. Az első 1-2 napban fájlalta pisilés közben, de egyébként minden ok volt.
2019. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Az új ajánlások 12 éves korig nem javasolják a műtétet. Persze ez alól nyilván kivétel ha gond van vele, begyulladt, fáj.

Az én fiam még pici, de még egy éves se volt mikor a védőnő elkezdett riogatni a műtéttel. A mi ellenpéldánk a férjem akinek néhány évesen megcsináltatták a műtétet (nem volt gyulladás, semmi) és a mai napig nem tette túl magát rajta. Nem is igazán beszél róla csak pár elejtett mondatból tudom a történet. A legmegdöbbentőbb kijelentése a fiúnk születése után történt. Azt mondta a gyereknek: nagyon szép kukid van kisfiam, nem olyan csúnya mint apának!

Amíg nem lesz valóban orvosilag indokolt, addig tuti nem adom kés alá a gyereket.

2019. márc. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

8 évesem van, a makknak kb a feléig lehet hátrahúzni a bőrt. Van, ahol kicsit jobban, van, ahol kevésbé.


3 évesen a gyerekorvos továbbküldött minket, hogy ez így nem oké. Urológián gombos szondával megoldották, de gyenge voltam :'( sajnáltam a gyeeket, visszatapadt.

1 évvel később ugyanez a gyerekorvos (lehet, volt közben továbbképzés :D) már azt mondta, hogy teljesen rendben van ez úgy, ahogy van eben a korban.

Nem sokkal a 8. szülinapja előtt volt kis gyulladás, akkor látta orvos utoljára. Látta, hogy mennyire lehet hátrahúzni, de végül csak kapott a gyulladásra kenőcsöt és ennyi. Nem mondott semmi egyebet. A kenőcstől a gyulladás 2 nap alatt teljesen megszűnt.

A gyereket nem zavarja, nem fáj, nem piros, nem akadály a pisilésnél... én hagyom, hogy majd a természet megoldja. ha nem, akkor pedig már tudjuk, mi történhet az urológián, max visszamegyünk oda.

2019. márc. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem okoz gondot a pisilésnél, nem gyulladt akkor nincs gond.


A természet megoldja meg idővel ha "többet piszkálja" ha érted mire gondolok :)

2019. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
En megműtettem, 5 éves volt. Azota sincs gond, előtte begyulladt. Nekünk mar bölcsödében jelezte az orvos, hogy meg kell majd mutatni szakorvosnak.
2019. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz a fiam csak 6 éves, de minket is a műtéttel riogattak, mert sak egy kicsit jött fel. Utánaolvastam. Azt csináltam, hogy fülpiszkálóra aloe vera (van 100%-os gél, de mi a rendes növenynedvet tettük. És ahol nem jött fel, a fülpiazkával egy kicsit alátöröltem. Ténnyleg csak kicsit, amíg nem fájt neki. 2 het alatt feljött. Amúgy én már láttam magam előtt, ahogy körbemetélik. A kisfiam 3 éves. Nala is így csináltuk, már félig feljön- így a védőnő is megnyugodhat 😂 A tesóm Ausztriában el. Azt mondta ott 12 évesen nézi ezt először doki. Itt meg riogatjak az anyukákat. Ha nem okoz gondot én sem aggódnék, nálunk is a doki+ vedőnő kombo akik felcseszik ezzel az agyamat
2019. márc. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
8 éves a fiam, egyáltalán nem lehet neki hátrahúzni. Én is aggódtam emiatt, de utánaolvastam, és mivel normálisan tud pisilni, nem gyullad be neki, úgy döntöttem, nem viszem emiatt orvoshoz. Kicsi korában látta a gyermekorvos, védőnővel is beszéltem erről, csak annyit mondtak, próbáljam neki hátrahúzni fürdéskor. Próbáltuk sokszor, de nem megy fájdalom nélkül, így nem erőltetem.
2019. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!