Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Óvodás lányom hétfőn kezdte...

Óvodás lányom hétfőn kezdte az ovit hosszan tartó otthonlét után, csütörtökön elkezdett fájni a torka aznap nem vittem. Estére lázas lett. Pénteken reggel még hőemelkedése volt de azóta nem lázas. Mikor vihetem óvodába?

Figyelt kérdés
Január végén hörghurutja volt,azóta itthon tartottam nem ment közösségbe mert állandóan beteg volt szeptember óta. Március 11-én kezdte az ovit. Csütörtökön ismét beteg lett. Jelenleg náthás. De már fogalmam sincsen,hogy így vigyem vagy maradjon megint itthon. Az a baj,hogy a többi gyereket elviszik náthásan,így végig megy mindenkin😕
2019. márc. 17. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz ő megvizsgálja és megmondja hogy viheted e.
2019. márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Náthásnak mindenki náthás szinte egész télen, azért mert valakinek folyik az orr, köhög egy kicsit még nem kell rögtön betegségre gondolni, vagy max egy enyhe betegség.

Eleve az immunrendszer csak az ellen tud védekezni késöbb amit már megismer.


Betegség nekem az amikor a gyerek lázas(38 feletti), annyira folyik az orra, hogy többször egy órában meg kell neki törölni, köhög rendszeresen(nem csak 2 óránként kühint egyet), erös hasmenése van, hány vagy ármi más amitöl rosszul érzi magát. Ovodába akkor vittem amikor 24orán keresztül a fenti tünetei nem voltak.

Ha pl 24 órát nem hányt de letört és látom rajta, hogy nem érzi jól magát akkor sem vittem. De volt olyan hogy 3 nap láz után 24órát szuper fitt volt és már ment is oviba.

2019. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor az orvos azt mondja. Különben is kell egészséges igazolás, nem elég, hogy "a GYKn azt írták".
2019. márc. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint náthásan mehet oviba,mert nem betegebb a többi gyereknél.
2019. márc. 17. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha sűrűn lenne hörghurutja akkor a legkisebb náthával se vidd, ha megteheted. Sajnos aki dolgozik az nem tudja otthon tartani.

(A hörghurut nem jár lázzal, aki hajlamos rá, a legbanálisabbnak tűnő náthából is hurutos lesz.)

2019. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!