Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adható tejalergiás babának...

Adható tejalergiás babának olyan termék amin a dobozra az van írva, hogy az összetevők között nincs tej vagy tej származék de tejet tartalmazhat?

Figyelt kérdés

2019. márc. 18. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2019. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nyilván nem
2019. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

4 allergiás gyerekem van.

Egyéni érzékenység kérdése.

A tünetektől függ, hogy érdemes-e próbálkozni.

De mivel azt írod baba, mennyi idős?

1 éves kor alatt én nem adtam gyári kész vagy félkész termékeket. Mindent magam csináltam.

Itt egy jó cikk a témához:

[link]

2019. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A "tartalmazhat" felirat azt jelenti, hogy olyan üzemben csinálják, ahol tejet is felhasználnak. Ez jelentheti azt, hogy nem mossák el az edényt a tejes és a mentes ételek között (több tíz, akár száz literes edényekre gondolj, amiben elenyésző az edény falán maradt tejes valami), vagy azt is, hogy együtt tárolják őket, de sosem keverednek. Elővigyázatosságból kötelező feltüntetni így azokat az allergéneket, amik véletlenül érintkezhettek a termékkel, de ezek aránya annyira kicsi (ha van egyáltalán), hogy a legtöbb allergiás meg sem érzi.

Vannak olyan súlyos allergiák (pl. mogyoró, cöliákia), aminél már ilyen kis mennyiség is veszélyes lehet. Ha a gyereked ilyen mértékben érzékeny, akkor természetesen kerülni kell ezeket. Ha nem, akkor nyugodtan adhatod neki.

2019. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A cikk is nagyon jó volt annak a válaszolónak külön köszönet.

A babàm 10 hónapos. Tejre allergiás. A súlya nem gyarapodik. Náthás tünetei is vannak.

A Nestlé gabonás pépéről lenne szó. Tej nincs az összetevők között. Megjegyzésben van a tejet tartalmazhat. Eddig ette mert szereti. Az allergia most derült ki.

Ezért nem tudom,hogy kaphat e belőle.

2019. márc. 19. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!