Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kinek hörghurutos a gyermeke?...

Kinek hörghurutos a gyermeke? Írna nekem, kérem segítsen?

Figyelt kérdés

A lányom 22 hónapos. Az elmúlt félévben 3x volt tüdőgyulladása, 2x volt kórházban 2x saját felelőségre nem vittem el mert a tesó is közel 40 fokos lázban úszott. Aztán kéthetente beteg azaz köhög, 4 5 napig. Montelukas sandozt, flixotidot kap állandóan és ventolint ha köhög. Illetve inhalálunk. Elvittem természetgyógyászhoz javasolt vitaminokat amiket egy hete szed. Nem tudom mit tehetnék még. Egy havi fizetésem csak gyógyszerekre és orvosolra megy.. és mégis meg van a baj. Pl

Legutóbb 3 doki sem vette észre a kétoldali rüdőgyuszit.


Nektek van még prakrikátok? (A fejvégemelés és köhögéskor vigyem ki a hidegre ismerem ) Van ami még használ és segít? Mire fogja kinőni? Nagyon félek :(



2019. márc. 30. 03:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A tüdőgyulladás általában már szövődmény.

En ugy csinálnám ha már eleve kezdődik valami, orrfolyás, torokfájás, már azt rögtön kezelnèm.

Emelt adag C vitamin, gyulladásgátlo, pl Nurofen, béldlorára ami nagyban erősiti az immunt, Normaflore vagy Enterobull, nekünk tüneti kezelésre is van Aerius vagy lordestin szirup itthon.


Mérhetetlen fontos a megfelelő taplalkozás, főtt étel pl husleves, főzelékek.


A gyerekem csak egyszer jutott el hurutos tudogyulladasig még babakorában egy ovis rokon virusos fertozese miatt, höŕgőtagitot Spiropent is kellett szednie, azota, hogy már a betegsegeket csirájában, a legkisebb tunetre is kezelem, soha nem lett tudőgyulladással jaro szövődmenye a betegsegeinek, pedig lassan 6 éves (kopkop)

2019. márc. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Es ha láza van, megha csak orrfolyas is a tünet, de már megyek ia vele orvoshoz megelozni a nagyobb bajt, bolcsibol/ovibol is kiveszem par napra

Elso voltam

2019. márc. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vervétel, tenyésztés, ha ilyen gyakran beteg. Nálunk legalábbis ez hozott megoldást. Kiderült, hogy egy olyan bacit szedett össze, amire az a fajta antibiotikum nem hatott, amit kapott.
2019. márc. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előző jót ír!

Pulmonológushoz jártok?

Mióta kapja a flixotideot?

2019. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha már egyet köhög vagy hőemelkedése van egyszerre viszem a dokihoz. De hiába ígyis úgyis mindig ugyanaz a vêge.


Tüdőgyógyászhoz járunk de csak hallgatózik és elmondás alapján gyógyszereket ír. Most készülök váltani. (Január óta hozzájárunk magánba, de a tüdőgyuszit sem vette észre, pont aznap kerúltúnk kórházba a gyerelorvos javaslata szerint) A flixotidot 2 hete kapja, naponta 2x2puffot.

2019. márc. 30. 16:59
 6/7 A kérdező kommentje:
A vérvétel jó ötlet. Hétfőn beszélek is a gyerekorvosunkkal.
2019. márc. 30. 17:00
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Szerintem elsősorban nem vérvétel kellene, hanem tenyésztés. Ennyi tüdőgyulladásnak oka van, az ki fogja deríteni.

A flixotide hatni fog, de idő kell neki mire beáll. Lányom mióta tartósan kapja, nem volt ventolin igénye, pedig előtte a legkisebb nátha is hörghuruttal végződött.

A pulmonológus gáz amit írtál.

Vitaminok nem fognak segíteni sokat szerintem. Esetleg próbálj meg probiotikum kúrát, isopronosinet, broncho waxomot. A két utóbbit orvost kerdezd meg.

Nem azt mondom, hogy ti így csináljátok, de a pulmonológusunk mesélte, hogy volt egy kis betege aki mindig visszaesett a tüdőgyulladásba, mire kiderült, hogy a salvus vízbe amivel inhaláltak, beleittak (üvegbe), bacis lett és azzal inhaláltatták a gyereket. Erre is kell vigyázni. Kérj tenyésztést az a biztos! A flixotide meg hatni fog hamarosan!

Kitartást és jobbulást!

2019. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!