Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Normális ez újszülött korban,...

Normális ez újszülött korban, vagy vigyem inkább orvoshoz?

Figyelt kérdés
2 hetes újszülöttem sokat bukik, akkor is, ha már leraktam vízszintesbe. Emellett köhécsel is, főleg evés közben/után, de van, hogy csak szimplán sírás közben. Illetve ha kézben tartom, akkor kicsit szörcsögő hangot ad ki, de ha lefektetem, akkor már normálisan lélegzik.
2019. ápr. 5. 06:22
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Refluxra gyanakodnék. Beszélj a házidokival, mit javasol.
2019. ápr. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Úgy van ahogy #1 írja.
2019. ápr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Normálisnak normális, olyan értelemben hogy nagyon sok baba küzd ezzel. DE mivel csak vízszintesben tud lenni még hosszú hosszú hónapokig, vidd orvoshoz, mert komoly gond lehet belőle.
2019. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tesomnak es baratnomnek is ezek voltak a jelek. Mind2 baba refluxos, csak mondom. Nyugi, ez nem halalos, sot a legtobb baba kinovi 1 eves korra, de mindenkeppen beszeld meg a dokival. Tapszernel tudom, hogy irnak fel neki valót, anyatejes taplalasnal nem tudom, mert az en babim nem refluxos.
2019. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Egyet értek elsővel. És ha eddig nem így csináltad, tarts büfiszünetet etetés közben, és utána is legalább 10-20 percig legyen függőlegesben.
2019. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb újszülött alapból refluxos, magától el szokott múlni.

Fontos lenne tudni, hogy tápszeres vagy anyatejes, mert ha tápszeres akkor lehet, hogy kicsit túletetitek.

Apró tipp, Ne rakd vízszintesbe, pontosabban ha lerakod akkor mindig kicsit lejtősen feküdjön a feje legyen magasabban.

2019. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!