Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fertözö beteg újszülött mellett?

Fertözö beteg újszülött mellett?

Figyelt kérdés
Volt valaki olyan helyzetben,hogy az újszülött babáját köhögéses-megfázásos-torokfájós fertözö beteggel egy háztartásba kellett haza vinnie a kórházból? Lehet baja a babának?
2019. ápr. 8. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kórteremben, a szobatársam volt influenzás. Hazajöttünk a kórházból és 3 nap múlva engem is ledöntött a betegség, majd a férjemet is.

Nálunk szerencsére nem kapta el a baba, pedig nagyon féltem.

Maszkot használtunk, sűrűbben szellőztettünk, sűrűbben mostunk kezet és levendulát/teafaolajat párologtattunk.

2019. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Sajnos előfordul, pl ha beteg nagytestvér van otthon...ez nem mindig elkerülhető. Viszont aki beteg, viseljen szàjmaszkot, és ne ölelgesse, puszilgassa a babàt, ne nagyon tartózkodjon vele egy helyiségben, és naponta többször szellőztessetek! Ha pedig esetleg nagykorú, és egy pàr napra el tudna menni pl nagyszülőhöz, az lenne a legideàlisabb.
2019. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Beteg volt a fiam is, illetve a párom is. Semmi baja nem lett a picinek, és nem használtunk szájmaszkot sem. Sűrűn mostunk kezet és szellőztettünk, bár januárban max percekre lehetett csak. Annyi volt a kikötésem, hogy ne puszilgassák és mossanak mindig kezet. Amig anyatejes, tőle megkapja a védelmet. Legalábbis nálunk így volt.
2019. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Mikor kijöttünk a kórházból párom beteg volt.Mi megoldottuk úgy, hogy azon a héten ,,elkerültük" egymást.Külön szobába aludt, sűrűn szellőztettünk és szájmaszkban közlekedett a földszinten.Szerencsére nem kapta el a babánk.Ha van lehetőség ilyesmire nálatok is érdemes végigcsinálni, míg beteg a családtag.
2019. ápr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk amikor fertőző beteget írtál, én minimum egy skarlátos vagy bárányhimlős betegre gondoltam. :DDD

Vidd haza, próbáld elszeparálni őket.

2019. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Ez nálunk úgy néz ki,hogy még 2 hónapig apóséknál lakunk,utána költözünk át a saját házunkba. Ö viszont nem hajlandó semmiféle gyógyszert bevenni,napról-napra jobban köhög,kezet se igazán mos,söt a kezét általában oda se rakja a szája elé,szájmaszkot meg végképp nem fog felvenni... Azon kívül,hogy próbáljuk elkerülni és szellöztetni,a kezemet sürün mosom és fertötlenítem,nem tudom még mit tehetnék,nagyon remélem,hogy a baba nem kapja el
2019. ápr. 8. 23:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Náthás voltam, köhögtem, de nagyon, amikor a kisebbikem született. Nem lett semmi baja, nekem mondjuk elég szarul estek császár után a köhögőrohamok... Amúgy a nagyobb ovis, állandóan összeszedett valami takonykórt, lázat stb. a kicsi mellett (januári a kicsi), sose kapta el, max egy kicsit folyt az orra.
2019. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!