Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1 hete tartó hasmenés normális?

1 hete tartó hasmenés normális?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom. 1 hete hányt egy napig, azóta pedig hasmenése van. Eleinte minden étkezés után nyakig, tegnap óta már csak napi 1x, de még hasmenés.

Anyatejet is kap még, jó étvágya van, sok folyadékot iszik, Rota ellen is be van oltva, a hasmenésen kívül nincs más tünet.

A héten 2x voltunk az orvosnál, aki rehidráló folyadékot írt fel neki. Sajnos kiköpi, sehogy nem tudom beadni, ezért is vittem vissza az orvoshoz. Azt mondta, semmi baj, ha jól eszik/iszik, még tarthat pár napot a hasmenés.

Engem mégis marhára zavar, hiszen nem normális, hogy 1 hete megy a hasa, szegénykém nagyokat pukizik, fájlalja a pocakját. Igaz, a napi 6-7 hasmenés 1-re csökkent, mégis rossz érzésem van.

Más kicsijével előfordult már ilyen hosszasan hasmenés? Megnyugodhatok, vagy vigyem vissza harmadjára is az orvoshoz?

Köszönöm a válaszokat.



2019. ápr. 14. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Napi egy , az nem hasmenés, sőt egy babánál napi hat sem. Hasmenés a napi 20-30. Ez csak hígabb széklet. ( gyerekápoló)
2019. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi is nemrég mentünk át egy hányós hasmenéses betegségen. A nagy lányomnak egy hétig ment a hasa, a kicsi nekem már 2,5 éves, neki is majdnem egy hétig tartott. Ez egy ilyen vírus lehet. Ha nem fog elmúlni még pár napig, szerintem menjetek vissza az orvoshoz, de remélhetőleg már meg fog gyógyulni. Jobbulást! Ja, és nekünk az Enterolt javasolta az orvos.
2019. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de az eddig megszokott, normál állagú székletet felváltotta a vízszerű, pelenkából kifolyó bűzös széklet, ami biztos, hogy nem normális.
2019. ápr. 14. 10:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze , nem normális de írtad, hogy hányt is, tehát valami vírust kapott el az meg nem távozik egyből el a szervezetből , kettő három hétig is eltarthat.

Nem is értelek , hiszen te magad írtad hogy , hányt aztán hatszor volt hasmenése , most meg egyszer híg széklete , tehát akkor te is látod hogy gyógyul, nem? Akkor mi a kérdés? Három hétig is normális lehet ez az egy hígabb széklet, sőt tovább is!

2019. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy akár 3 héten át is normális. Csak nagyon féltem a babám és bizonytalan voltam.
2019. ápr. 14. 10:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Adj neki probiotikumot ha eddig nem tetted!

Irass ki gyogyszertarban kikevert hasfogo port, az is nagyon jo.

2019. ápr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!