Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szeptembertől kötelező a...

Szeptembertől kötelező a bárányhímlő elleni oltás. De kinek? A 2019. szeptember után született gyermekeknek? Nem találok pontos leírást sehol.

Figyelt kérdés

Ezt írják:

"13-16 hónapos korban fogják beadni a gyerekeknek.

Szeptembertől a kötelező védőoltások közé kerül a bárányhimlő elleni – jelentette be Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár keddi sajtótájékoztatóján, Budapesten."

A lányom szeptemberben lesz 15 hónapos.



#védőoltás #bárányhimlő #2019. szeptember
2019. ápr. 23. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Na ez engem is érdekel, mert en nem terveztem beadatni a fiamnak.
2019. ápr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ha beleesik korban abba az időintervallumba amikor kötelező lesz, akkor neki is be kell adni. Ilyenkor nem az számít, hogy mikortól kötelező és onnantól X hónap, hanem aki már akkor tölti, annak meg kell kapnia.

Tehát ha a lányod szeptemberben lesz 15 hónapos, akkor neki már meg kell kapnia.

2019. ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Követem mert az én védőnőm meg gyakorlatilag semmit nem tud :(
2019. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

1, kérlek, gondold újra.

Az én lányom több hétig volt kómában agyi vasculitis miatt, ami a bárányhimlő szövődménye. Akkor még nem oltottak ellene, ne akard átélni, amit nekünk kellett. Nem vagyok olyan, aki mindent beadat (erdő mellett lakunk Zalában, rengeteg a kullancs, encephalitis ellen volt olva pluszban és kész), de emellett bevallom, kampányolok, ahol tudok, mert borzasztó volt, és megelőzhető.

2019. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fiam 13 hónapos lesz szeptemberbe azt mondta korban pont bele esik hogy kötelezö igy megkapja.
2019. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt a vedönö mondta 😊
2019. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 23. 19:53
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekunk 10/ db volt a vakcina oar eve. Szerencsesek vagytok. Teljesen felesleges ezt elkapni. Én sajnos csak tiniként kaptam el és életemben nem voltam olyan beteg mint akkor..ezt nem kell hogy atelje egy gyerek se!
2019. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Én beadattam a fiamnak, ő már kiesne a korhatárból. Örülök, hogy kötelezővé teszik. Régi berögződés, hogy ezen át kell! esni. Nem, már rég nem kell.
2019. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Mi is beadattuk,15 hónaposan kapta az elsőt,par hét múlva a másodikat.

Ahogy itt írta valaki,h mit elt at a gyermekével,teljesen igaza van.

Nem maga a bárányhímlő veszélyes,hanem a szövődményei.

2019. ápr. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!