Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányt a másfél éves kisfiam,...

Hányt a másfél éves kisfiam, mitől lehet? Mennyire súlyos? Lehet agyrázkódás?

Figyelt kérdés
Holnap viszem orvoshoz, Husvet volt, ezert nem tudtam előbb vinni. 3 napja hányik, nem sokszor, nincs hasmenése, sem láza. Hányást megelőzően az ágyon ugrált és leesett, beütötte a fejét. Enyhe agyrázkódásra gyanakszom, ugy veszi a levegőt, mintha teli lenne az orra, nehezen tud tőle aludni, mintha náthás lenne, de szivom neki és szinte semmi nem jön ki. Egy napig nem hányt és most megint. Étvágyával sincs baj. Holnap megyünk orvoshoz, de addig is hátha kicsit megnyugtat valaki... és közérzete is ugyanolyan.

2019. ápr. 23. 22:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem foglak megnyugtatni. Orvosi ügyelet, kórház, sürgősségi ellátás ünnepek alatt is volt. Már az első hányás után vinni kellett volna azonnal.
2019. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha a húsvét volt az oka, hogy nem vitted el eddig, akkor miért nem vitted ma?
2019. ápr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem kritikát kértem, hanem tanácsot. De ha ennyire érdekel, ma ügyvédhez volt isőpontom, ott voltunk, egyedül vagyok a fiammal, segitség nélkül. Egyszerre sajnos egy helyen tudok lenni. Holnap reggel orvos. Ügyeletre a védőnőnk mondta, hogy nem kell ezért szaladjak vele, ha iszik. És semmi gond nincs vele, eszik, iszik rendesen ahogy eddig. Egy nap egyszer sajnos hányik. Holnap kiderül mi a gond.
2019. ápr. 23. 23:08
 4/26 anonim ***** válasza:
57%
En inkább arra gondolok hogy a hátracsorgó válladék miatt hányt! De vidd orvoshoz mindenképp
2019. ápr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az első hányás után vittem volna az ügyeletre, mivel az volt az előzmény, hogy beverte a fejét, szóval biztos, hogy, nem a hányós vírust kapta el. Nem foglak megnyugtatni, abszolút nem értem miért kell ezzel napokat várni. Agyrázkódást már láttam közelről, nem hányt napokig az illető, csak az elején, utána inkább aludt egész nap.
2019. ápr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül nevelem a gyerekem, de annyi eszem van, hogy ha a másfél éves leesik, beüti a fejét és utána hány, akkor elviszem az orvoshoz. Erre van az ügyelet!

Hogy lehet valaki ennyire buta??

2019. ápr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosnál mindenképp jelezd az eldugult orrot, nehogy agyviz szivárgás legyen a háttérben. Az még a hányásnál és az agyrázkódásnál is veszélyesebb.
2019. ápr. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én fiam beverte a fejét,felhivtam a gyerekorvost és egyből azt mondta,h ha hányna vagy aluszékonyabb lenne,azonnal vigyem be az ügyeletre.

Az én fiam is most másfél éves,szinte sosem ül meg a fenekén,sokat vagyok vele egyedül,de muszáj megtanulnia,h ne csináljon olyat,ami veszélyes. Nem csapok oda,nem kiabálok,de néha felemelem a hangom,közben kiemelem az adott szituációból,ha kell,5x-6× is egymás után. Így megtanulja,h mit szabad és mit nem. A konvektor ajtaját is szerette nyitogatni,1x volt,h benyúlt es picit megégett az ujja. Nem volt elég,ugyanúgy csinalta. Pár hisztibe került,mert mindig megfogtam a kezét es elhoztam onnan,de mar nem áll rá a keze,h kinyissa.

Szánj rá időt és tanítsd meg,h az ágyon ülünk vagy fekszünk,de nem ugrálunk.

2019. ápr. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak agyrázkódás lehet, lehet agyvérzés is, ha szétcsapott egy-két eret az agyában az esésnél. És ennek nem is lenne rögtön tünete, csak rá két-három napra. Nekem a fiam élete fontosabb lenne mint bármilyen ügyvéd, ebbe simán belehalhat. Már az esés után vittem volna ügyeletre.
2019. ápr. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy jó tanács a későbbiekre: soha ne a védőnőt hívd krízishelyzetben (ezt neki is el kellett volna mondani a neked!). Ő nem orvos. Rengeteg dologgal foglalkozik, és sajnos legtöbbször egyikben sem járatos eléggé mélyen. Ha krízishelyzet van, akkor orvost kell felhívni, ünnep alatt vagy hétvégén az orvosi ügyeletet. Itt esések után vagy azt mondják, hogy a biztonság kedvéért mindenképp vidd be az ügyeletre, hogy megnézzék, vagy elmondják, hogy pontosan mit figyelj meg a következő 24-48 órában, és ha bizonyos tünetek jelentkeznek, akkor vidd azonnal.


A hányás eleve rossz jel, az pedig, hogy tegnapi is hányt, még rosszabb. Készülj fel, hogy az orvos is iszonyatosan le fog cseszni, hogy miért csak ma viszed. Ügyvédet igenis le lehet mondani, áttenni más időpontra, akkor is, ha két hónap múlva lesz másik időpont, tudom, nem egyszerű, de olyan is van, hogy egy napba bele fér az ügyvéd is, meg az orvos is.


Kívánom a legjobbakat, feltétlenül jelezz majd vissza, hogy minden rendben van-e!!!!

2019. ápr. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!