Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bexsero védőoltást ki adta be...

Bexsero védőoltást ki adta be a gyermekének?

Figyelt kérdés

Sziasztok anyukák!

Kisfiam 14 honapos március 20an megkapta az 1 eves kötelező oltást. Ott kerdeztem milyen oltások vannak, amelyeket nem kötelező beadatni. Először mondta az agyhartyagyulladas ellen, amit ma be adattunk neki. Ez volt első, ami 300forintba kerult. Aztan Javasolta, hogy adassuk be neki a masik típusát is, a bexsero-t, ami 35000 forintba kerül. Mondtam, hogy ha doktor úr javasolja, akkor 4het mulva be adathatjuk azt is

En minden oltast szeretnék neki be adatni

Ti hogy vagytok ezzel??

Tenylegesen meg vedi a gyereket?


2019. ápr. 25. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont tegnap is volt egy ilyen kérdés, keress rá. Én 29ezerből megúsztam amúgy darabját.
2019. ápr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nagyobbnak csak az agyhártyagyulladás ellenit adattuk be, a kicsinél is igy teszunk.


En kicsit szkeptikus vagyok némely oltással, inkabb az ismétlőkkel, hiszen ha 1x megkapta, miert kell ismetelni? Akkor megsem ved orokre... Nekem csak ez nem tetszik, amugy mas bajom nimcs. Ami nem kötelező, abbol azt adjuk be, amit a doki ajanl es egyet is ertunk.

2019. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Én nem adatok be mindent


Nem azért mert nem tehetem meg, hanem mert sok mellekhatásról olvastam az elmúlt években.


Nálunk gyakori a rota, emiatt beadattam

Bexerot kifejezetten nem javasolta a doki.

Sok mellékhatás.. A praxisában nem fordult elő még az agyhártyagyulladásnak ez a formája.


Sok a kullancs, így ez ellen fogom oltatni, amikor lehet.

Figyelünk is, mert Lyme korral is fertòzött terület, édesapám meg is kapta..


Szóval mérlegelek mit adatok be. ( és nem, nem az ara miatt.. Mert mimdenki ezzel jön...)


Nem vallom azt, hogy államdóan szúrjuk a gyereket, de szenvedtetni sem szeretném a betegségek által....

2019. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:kullancs ellen NINCS oltás!!!!!

A kullancs által okozott enchephalitis ellen van oltás. De a Lyme-kór ellen nincs,és nagyon sok más kullancs által terjesztett más betegsèg ellen sincs oltás.


Kérdező: mi csak a Neisvac-ot adattuk be, a C vírus ellenit. A bárányhimlő ellen megkapta. A rota ellenit nem kaphatta mwg,pedig jó lett volna..

A Bexsero-t nem adattuk be.

2019. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.! Elbizonytalanodtam most egy kicsit. Kell nem kell🤷‍♂️ milenne neki a jó.

Mi a rotát nem adattuk be még be lehet?

2019. ápr. 25. 22:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. A rotát az én lányom már 9 hónaposan se kaphatta meg. Azt csak születés után pár hónapig lehet!

A dokink nem adta be,azt mondta,bélelzáródást kapna a lányom tőle. Mivel már nagy volt hozzá. De ezt a mai napig nem értem. Ha megkaphatja egy 3 hónapos,akkor egy 9-10 hónapos miért nem? Ki tudja..

2019. ápr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyerekorvosunk a Szt. László kórhárházban dolgozott évekig, kifejezetten javasolta a Bexsero-t pedig nem épp oltáspárti doki,sőt. Azt mondta maga a betegség nem olyan gyakori, de aki pár évesen elkapja ott bizony nemigen volt teljes felépülés. Haláleset is volt, 2 éves kor alattiak. Szóval mi beadattuk.
2019. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!