Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tudnátok tanácsot adni? Mit...

Tudnátok tanácsot adni? Mit kellene még tennem?

Figyelt kérdés
Holnap mindenképp elmegyünk ügyeletre. 4 évesem nyugtalanul alszik. Szájon keresztül veszi a levegőt, horkol kicsit. Azt mondja fáj a torka, adtam neki 5 ml algolex babyt. Orrát fújta nem jön neki sok váladék, nincs eldugulva sem. Láza nincs. Kissé mégis, mintha nehezen kapna levegőt és szerintem, emiatt alszik nyugtalanul. Szellőztettem is 15 percet nemrég. Vagy lehet a torokfájása miatt? Szerintetek, ha elkezd hatni a gyógyszer jobb lesz szegénykémnek. Annyira szeretném, ha jól tudna aludni! Kérem ne kezdjen el senki rosszindulatoskodni!
2019. máj. 3. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Az orrát belülről ecseteld teafaolajjal.
2019. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az pontosan, miért jó letudnád írni kedves első?
2019. máj. 3. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A teafaolajat tilos a száj közvetlen környékén, illetve a szemekbe csöpögtetve használni. A teafaolaj használata nem javasolt várandósoknak és gyermekeknek.

Forrás: [link]

2019. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Te tényleg a nagy semmivel beviszed az ügyeletre? Jó ötlet, hátha tényleg elkap ott valami vírust.
2019. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ezekkel a tünetekkel nem vinném ügyeletre MÉG, de nem kizárt, hogy a jelenlegi betegsége rosszabbodni fog, ezért alszik nyugtalanul. Ha a száján át vezsi a levegőt, akkor valószínűleg mégis el van dugulva valahol mélyen az orra. Kiszívni próbáltad? Célszerű tengervizes orrsprayvel átöblítve kiszívni. A nyugtalan alvás, szaporább levegővétel a kezdődő láz tünete is lehet, bár azt idejekorán elnyomtad az Algoflex baby-vel.
2019. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Ezekkel minek ügyelet, komolyan???

Külföldön senkinek se jut eszébe eldugult orr es torokfájás miatt azonnal dokihoz rohangálni.

Ha virusos torokgyuszi akkor a gyogyszer se segit, várd ki mig elmúlik magától.

2019. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyelet nem egy kis náthára való! És ezt nem rosszindulatból mondom, de felesleges ezzel bemenni! Ha nagyon magas, csillapíthatatlan láza lenne, vagy ha sokszor hányna akkor nyilván be kell menni, de egy kis torokfájással... ugyan!

Inhaláljatok salvus vízzel, vagy párologtass a szobájában. Adj neki c vitamint, sinupretet, igyon sokat (teát, gyümölcslevet), holnap főzz neki egy levest. Szellőztess, menjetek ki egy kicsit sétálni is.

2019. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sterimar Baby-vel próbáld kissé átmosni az orrüregét.
2019. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vittem ügyeletre. Igen szívtam, nem jött semmi, de másnapra megindult neki. Nagyon köszönöm a válaszokat. :)
2019. máj. 5. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!