Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti beadnátok 2-2,5ml Spiropent?

Ti beadnátok 2-2,5ml Spiropent?

Figyelt kérdés
1 évesemnek doki 2,5 ml-t írt fel Bronchitisre napi kétszer. Akkor is adtam neki 2 napig, mikor már meggyógyult. Most 4 évesemnek fáj a torka, szapora a légzése és olyan, mintha nehezen fújná kifelé a levegőt, kissé sípol is és hurutosan köhög. Láza nincs, de a picinek se volt. Egyébként 4 évesem hajlamos a Bronchitisre volt már neki háromszor, az első alkalomnál 3 hónaposan elég súlyos volt. Szóval ő könnyen elkapja, beleesik ebbe a járványba. Ti mit tennétek? Holnap délelőtt tudom orvoshoz vinni.
2019. máj. 5. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvosi ügyelet nincs, ott legalább megtudják mondani hogy adhatsz e neki vagy sem
2019. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvosi javaslat nélkül nem.
2019. máj. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen van én ventolint fújok, a spiropentet nem szeretem, az orvosunk sem. De inkább az mint semmi. Ha biztosan hallod a nehezített kilégzést akkor inkább adj neki (bár gondolom már túl vagy rajta), ha nem tudod ügyeletre vinni inkább feleslegesen kapjon mint ne.
2019. máj. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

A Spiropentet betiltották!

Szerencsére már nem írhatja fel egy orvos sem, tiltott szer lett mivel ez egy drog.

Ventolint szoktak adni ilyen esetekben.

Ha még van megmaradt Spiropented, add le egy gyógyszertárban.

2019. máj. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Betiltották? Nemrég írta fel a doki a lányomnak. Nem mondta,hogy be lenne tiltva.


Erről tegyél már fel hivatalos dokumentumot!


Kérdező: olyan gyógyszert adj a gyereknek,amit már kapott,és nem volt rosszul tőle.

2019. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Spiropent, nem azért tiltották be, mert egy drog hanem, mert nem volt rá annyira nagy a kereslet elavult, népszerűbb lett a Ventolin. Bementünk egyébként ügyeletre kapott Ventolint és korházba küldtek minket. 31 hetes terhesen nagyon örültem a dolognak, mivel nekem kellett vele bent maradni, ugyanis engem igényel ilyenkor jobban és még van otthon két másik apukájukkal. De mindenekelőtt az a legfontosabb, hogy rendbe jöjjön és jobban legyen.
2019. máj. 6. 14:03
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Márpedig egy veszettül erős drog a spiropent.

Sajnos anno én is adtam a lányomnak egyetlen egy adagot belőle, utána órákig nem ismertem rá a 4 éves kislányomra. Magából kikelve pörgött, ugrált, járt keze-lába, totálisan olyan volt, mint akit bedrogoztak. Éjfél körül tudott végre elaludni pedig kora délután kapta a mérget.

Mikor kontrollra visszamentünk, szerencsére nem a mi háziorvosunk volt, hanem helyettesítő. A hölgy szörnyülködve kérdezte, hogy ki írta fel a spiropentet a gyereknek?

Nagyon erős doppingszer, iszonyú volt nézni ahogy órákig szenved tőle a kislányom.

2019. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!