Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ekcémás babák? Kinek mitől...

Ekcémás babák? Kinek mitől lett ekcémás a babája ha egyáltalán kiderült az ok. Mikor jelentkezett és elmúlt e ha igen mitől?

Figyelt kérdés
Nekem 2 hónapos lesz a babám a doki szerint ételallergia. 4 hete diétázom de még ekcémás.
2019. máj. 7. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a tápszertől. Vagyis tejtől. Aztán sikerült elhagyni mert lett elég tehem. Én eleve bem fogyasztok tejterméket úgyhogy az nem zavarta. Aztán később a hozzátápláláskor megint kijött a gluténtől.
2019. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81-ben születtem, azonnal ekcémás lettem az anyatejtöl, akkoriban nem sokat gondolkoztak ezen, hogy mitől van, eleinte gyengébb minőségű kenöcsökkel kezeltek, kb. 16 éves koromtól lettek jobb krémek, de messze voltam a tünetmentességtöl, 24 évesen egy jóindulatú tumor miatt sugárkezelést kaptam, ami valószínűleg akkora sok lehetett a szervezetemnek, hogy 10 évig nem jött ki rajtam sehol az ekcéma, most újra kijött, valószínűleg a sok mosogatástól, mert anyuka lettem.
2019. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Parfüm volt a samponban, kijött a homlokán meg haja alatt is itt-ott. Lecseréltem extra sensitivre az ápolótermékeket + Bepanthen Sensiderm krémmel kenegettem a foltokat napi 2x pár napig, gyönyörűen elmúltak.
2019. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen mi is így kezdtük. Diétára nem javult a helyzet. Utána kimostam mindent, ruhát ágyneműt stb, nehogy a mosószer irritálja. Lecseréltem a tusfürdőt biodermás minden mentesre (elég drága) és beszereztem ugyan ennek a termékcsaládnak a testápolóját. Ez hozta meg a változást a diéták nem. Még a mai napig diétázunk (mindenre tojás, glutén, tejfehérje, laktóz) szerintem totál feleslegesen ha őszinte akarok lenni. Az apja ekcémás, szerintem alapból ilyen a bőrtípusa amit kezelni kell és ezzel szépen kordában tartható. Viszont az már feltűnt, hogy amikor jön a foga belobban neki. Azt tanácsolom még, hogy amikor fürdetsz ne áztasd sokáig, ne legyen meleg a víz és amikor törlöd ne dörzsöld mert ezek is ártanak neki.
2019. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A középső fiamnál már 1-2 hetes korában jelentkezett. Sajnos teljesen tápszeres baba volt. 5 hetesen véres széklettel kórházba is került, akkor a teljes testén olyan volt a bőre, mintha finom szemcsék borították volna. Először fertőzésre gyanakodtak, de utána kiderült, hogy laktózérzékeny. Laktózmentes tápszerre kellett váltanunk és 3 éves koráig teljesen laktózmentes volt az étrendje. Szerencsére kinőtte. A véres széklet hamar elmúlt, de a bőre még hónapokig nem volt az igazi.

Az ekcémája hol előjön, hol eltűnik, 6,5 éves. Most például csak azt tűnt föl. hogy belül hámlik a füle és a nyaka egyes részein, olyan, mintha kicsit koszos lenne, de nem az, csak picit elszíneződött a bőr. Először azt sem tudtam mi lehet ez, mert eddig ott nem jelentkezett és máshol a bőrén nem így nézett ki. A hallásvizsgálaton mondta a doktornő, hogy a fiának is volt és ez ekcéma. Tőle tudtam meg, hogy az amit még 3 évesen is koszmónak nézett a dokink a gyerek fején, az nem az volt, hanem ekcéma... Felírt rá egy szteroidos kenőcsöt és az szépen elmúlasztotta, bár a nyakán még mindig van 1-2 foltban. Ezt a kenőcsöt csak ritkán és a durvább tünetek jelentkezése esetén használjuk, amúgy körömvirág és perilla krémmel szoktam kenni, picinek is ezzel kentem. Ha pl elkap valamit, az ekcéma azonnal feltűnik rajta. Úgy tűnik ez elég makacs nála.

2019. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nekem is van közöm az ekcémához lehet "csak "örökölte és nem konkrétan valamitől van? Ilyen lehetséges egyáltalán?

Gyermekkoromba a lábam volt ekcémás aztán elmúlt. 3 éve született a lányom akkor a kézfejemen szépen lassan előjött megint.de aztán elmúlt kicsit megint bár nem teljésen.

2019. máj. 7. 21:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Chicco

Majd

Gabi fürdető


Van valamilyen 'sodium' összetevő az előhozhatja.


Hosszú pancsolás..


Hideg..


Szóval ha kiszárad a bőre.

Avutaminos testápolónjó vokt megelőzésre

2019. máj. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A vitaminos
2019. máj. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a hidegtől

vicces de ha lement a hőmérséklet 5-8fok alá akkor a gyerek teli lett vele

amint tavasz lett és melegebb lett magától elmúlt

kb semmi nem volt jó rá

most hogy már tini alig jön ki rajta


próbáltuk a sheavajat de rosszabb lett

meg csomó mindent amit ajánlottak

de végeredményben ami a legjobb volt az egy a dokinő által felírt testápoló lett

2019. máj. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, lehet örökölni. Attól még biztosan van valami oka, valamilyen érzékenység, de túl nehéz rájönni, ma már jó krémek vannak, egyszerűbb kezelni, mint mindent kiiktatni.
2019. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!