Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kis korkülönbség miatti...

Kis korkülönbség miatti betegségek?

Figyelt kérdés

Olvastam vhol, hogy minimum másfél, de inkább 2 évet meg kéne várni a szülés után, hogy újra teherbe ess, ezen belüli időszak kockázatokkal jár, pl halva születés vagy koraszülés és egyéb betegségek. Viszont itt nagyon sokat látom az ilyen 15-20 hónap korkülönbséget, meg még kevesebbet is láttam már, pedig a fentebb említett alapján a legkisebb korkülönbség 27 hónap lehetne.

Tudom, hogy ez nem ennyire ilyen, de akkor már érdekelne, hogy történt-e ilyesmi a szülés utáni korai terhességből?


2019. máj. 12. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal az anyai regenerálódás miatt ajánlják ezt, ami persze befolyásolja, hogy a következő terhességet mennyire problémamentes végigcsinálni (főleg ha vannak anyai alap "betegségek", mint cukor, érrendszeri, mozgásszervi, autoimmun... stb. nyavalyák vagy olyasmi, mint gyenge méhszáj, császáros heg... aminek jót tenne nagyobb szünet). Szóval valamelyest növeli a kockázatot, ugyanakkor az első terhességek, és az öregebben vállalt terhességek (szintén csak statisztika szerint) is növelik, szóval végsősoron egyéni mázli/pech kérdése szerintem ez is.
2019. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy tanulmány pl: arra jutott, hogy kicsi korkülönbség esetén nőtt az autizmus előfordulási gyakorisága a második gyereknél

[link]

2019. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
13 hónap van a lányaim közt, mindenki makk egészséges. 😊
2019. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy erősen függ az anya életkorától is.
2019. jún. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!