Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Véres az öt hónapos kisfiam...

Véres az öt hónapos kisfiam széklete. Most már hetek óta. Ha valakinél volt ilyen, mi okozta?

Figyelt kérdés

Március végén kezdődött, összeszedett valami fertőzést, amivel egyből orvoshoz mentünk. Nyugtalanul aludt éjszakánként, fajt a hasa, nyűgös volt. Majd pár nap alatt minden tünet elmúlt, de a vér maradt. Kb 1 héten egyszer volt a pelusban, kis mennyiségben. Miután az orvos nyakára jartam (mert az első tesztek negatívak lettek vérre), beutalót kaptunk kórházba. Ott volt ultrahang, vérvétel, tenyésztés. Semmit sem találtak. Viszont miután hazajöttünk, egy hétig hasmenése volt. Ezt gondolom a kórházban szedte össze.,de ezzel senki nem foglalkozott.

Állítólag tejallergia. Csütörtökön lesz 4 hete, hogy tartom a diétát, de nem lett jobb. Két hete azt mondták, hagyjam el a szóját is. Nem lett jobb. Eddig kizárólag szoptattam, most el kell kezdenem a hozzátáplálást.

Amit végképp nem értek, hogy a fiam egyébként jól van, eszik, iszik, hízik, jókedvű, 7,5 kg öt hónaposan. 10 nappal ezelőttig az éjszakát is végigaludta, azóta viszont horror-ejszakáink vannak. Többször kel, kétszer eszik. Nem tudom, hogy ez most hasfájás, fogzás, vagy növekedési ugrás. Kezdek kiborulni a bizonytalanságtól. Az orvos szerint ha jövő hétig nincs változás, sebészetre küldene, tükrözésre. Na de a babám nem tűnik betegnek.

bocsánat, hogy hosszú lett... Valakinek ötlete, tapasztalata? Én kezdek lassan belehülyülni ebbe a bizonytalanságba.


2019. máj. 13. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tej, szója, gluténmentes szigorú diéta amíg gasztroenterológushoz nem juttok. Nem sebészhez kell mennetek.
2019. máj. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem tűnik betegnek, még gyulladt lehet a pici belecskéje, amitől vérezhet.

Azonnal menjetek vele gasztroshoz, akár magánra, s csináljatok intolerancia tesztet, mert nem játék.

Nekem ugyanúgy volt véres székletem, mégsem tűntem betegnek, viszont jó, hogy elmentem vele dokihoz, mert súlyosabb volt, mint egy allergia/intolerancia.. Ezt nem ijesztgetésnek szánom, de ezzel sajnos a háziorvos nem tud mit kezdeni, csak a szakdoki!

Kívánok minden jót, remélem hamar helyrejön a pici!!!

2019. máj. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenterológiára vidd el! Akár magánba! Tudom mit érzel mi is végig mentünk, de a ni gyerekorvosunonak volt annyi esze, hogy gasztrora utalja be a gyereket. Tejfehérje allergiás mint kiderül mert, elősször csak laktózra tippeltek. Azóta 1 véres pelus se volt. Pedig előtte volt, hogyba sima pisis is rózsaszínű lett. (Pedig nem pisi jelzős volt). Most 17 hónapos és semmi olyat nem ehet ami csak a TARTALMAZHAT is benne van. Én főzök neki, külön edényei is van (kb 2 kisebb) így küszöböltük ki, hogy tünetmentes legyen. De gasztroshoz mindenképp vidd el. Nálunk 7ezer volt a magán.
2019. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb gasztro, utána diéta. Pl ha glutén a hibás, akkor azt tilos kivezetni diagnózis előtt, mert csak akkor tudják kimutatni, ha eszik glutént. Nem vicc, ha gluténra kell tesztelni, te meg kivezeted az étrendből, akkor hetekre vissza kell állni rá. A tej nem ilyen, de ahogy íród attól amúgy sincs változás nálatok.
2019. máj. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kértem időpontot gasztroenterológushoz. Juni 12re kaptam, maganrendelés. Előbb nincs. Addig is mit csináljak? Számolgassam a véres pelusokat?
2019. máj. 13. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy próbát,lehet,hogy megér.

Nálunk tejfehérje intolerancia okozott bajt.(utólag,vérvétellel igazolták magán úton)


Én is tartottam a tehermentes diétát,(csak olyat ettem,ami esetleg tartalmazhat,felvágottat is kiiktattam stb) de hetek alatt sem javult.

Kiírták a pregomin nevű tápszert,minimális javulás(reflux megmaradt,véres széklet csak kb minden 2.)

Aztán kiírták a neocate nevű tápszert,ez vált be.A reflux csökkent,a véres széklet elmúlt.

Az anyatejet pedig nagyobb mennyiségben adtuk onnantól a tejtesónak,neki tökéletesen bevált.


Esetleg a pregomint nem tudod felíratni próbaképp?

2019. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma 4 mintából kettőben mutattak ki vért. A szoptatást, ha nem muszáj, nem szeretném abbahagyni, cumisüveget el sem fogadja, így nem is tudom, hogyan lenne kivitelezhető. Mindjárt utánanézek mi az a pregomin, ilyesmi eddig szoba sem jött. Külföldön élünk egyébként.

Ha esetleg valaki tud jó gyermek-gasztroenterológust Dunántúlon vagy Budapesten, ahol kaphatnék korábban időpontot, kérem írjon, akár privátban.

2019. máj. 13. 14:32
 8/9 anonim ***** válasza:

A pregomin extenzíven hidrolizált formában tartalmaz fehérjét.(teljes áron 3500-4000ft körül van,patikában lehet venni)

A neocate pedig egy aminosav alapú tápszer.(patikában lehet venni szintén,teljes áron közel 10.000 ft)

Fura szaga van,de a fiunk imádta.

Ezeket,ha szakorvos írja fel,90%-ra adják. A neocate-et is 1 éves korig,ha nem változott esetleg.


Sajnos akihez mi jártunk gasztrora,ott is 1,5-2 hónap a várólista és Csongrád megye.

2019. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Coffelia ***** válasza:
Nem kell abbahagynod a szoptatást, csak ha bebizonyosodik valamire az allergia, akkor abból neked is nulldiétát kell tartanod. A legjobb barátaink, sokgyerekes családban, majdnem mind tej-tojás-szója-glutén-csonthéjas-citrus allergiásak... van már tapasztalatom...
2019. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!